Zostaw swoją wiadomość


Czat dostępny jest w godzinach 9:00 do 20:00 od Poniedziałku do Soboty. Wyślij nam swoją wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce w godzinach pracy.

Zostaw swoją wiadomość
DZIEŃ KOBIET W YOUROBSESSION  -10% na cały asortyment close
Kulki gejszy (Kulki waginalne) - co to jest i jak ich używać?

Kulki gejszy (Kulki waginalne) - co to jest i jak ich używać?

  Sex-shop-YourObsession  

 (384)    (2)    0

Istnieje wiele gadżetów seksualnych, które dają nam sporo przyjemności, jednak niewiele z nich jest w stanie wpłynąć także na nasze zdrowie seksualne. Tak jest właśnie z kulkami waginalnymi, popularnie nazywanymi kulkami gejszy. Jest to akcesorium znane już od wieków, szczególnie na Dalekim Wschodzie, które ma działanie terapeutyczne w sferze kobiecych narządów rodnych. W jaki sposób mogą one nam pomóc i jaka jest ich historia? Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika na temat tego gadżetu.

Kulki, dlaczego gejszy?

Gadżet zwany potocznie kulkami gejszy ma już swój początek już w latach 500 naszej ery. Z tego względu, iż pierwsze wzmianki na ich temat wskazują na Japonię, potocznie nazwano je kulkami gejszy, czyli sławnych, ekskluzywnych Pań zabawiających towarzystwo w tej części Azji. Były to kobiety odznaczające się niezwykłymi talentami artystycznymi i urodą, jednak miały one również niezwykłe zdolności przynoszące przyjemność mężczyźnie w alkowie. Mawia się, że była to możliwość maksymalnego zacieśniania pochwy, co dawało ich towarzyszom jeszcze więcej radości ze zbliżeń. Miały one ćwiczyć tę umiejętność na kulkach dopochwowych właśnie. I choć obecnie kulki te skierowane są wyłącznie do kobiet, zostały stworzone dla przyjemności mężczyzn, sprawiając, że jest to jedna z najstarszych zabawek erotycznych na świecie. Pod koniec XVI wieku natknął się na nie angielski podróżnik Ralph Fitch w stanie Shan w Birmie (Myanmar), opisując je jako gadżet seksualny używany także przez męską populację. Wierzono, że kulki wykorzystuje się do zwiększenia siły mięśni dna miednicy, podobnie jak taoistyczne praktyki seksualne stosowane od stuleci (Tannahill, 1980). Praktykujący takie duchowe tradycje jak Tantra i chiński taoizm uważają, że kulki gejszy są pomocnymi narzędziami do sprawowania kontroli i odkrywania swojej zmysłowej strony.

Działanie kulek waginalnych

Kulki gejszy, znane również jako birmańskie, orgazmowe, rin-no-tama, Ben Wa, Venus lub Geisha („kulki dopochwowe”, „kulki do użytku wewnętrznego”), jak sama nazwa wskazuje, są to okrągłe gadżety, średniej wielkości, które umieszcza się w pochwie. Z tego względu, że mają one swoją określoną wagę (ich rodzaje opiszemy poniżej), wymagają one zacieśniania mięśni Kegla, by nie wypadły one z pochwy. To właśnie główny cel kulek waginalnych – mięśnie podczas spinania się znacznie się wzmacniają, a kobieta ma nad nimi jeszcze większą kontrolę. Można tego dokonać nie tylko w pozycji stojącej, ale i leżącej – wtedy to należy wykonywać maksymalne zacieśnianie. Ćwiczenia tej strefy ułatwiają także poród i przyspieszają obkurczanie się dróg rodnych. Ginekolodzy zalecają kulki gejszy w celu zwiększenia elastyczności pochwy, która uległa zmianie po naturalnym urodzeniu dziecka lub przez upływający czas. Kulki to także terapia w przypadku nietrzymania moczu występującego podczas kaszlu, śmiechu lub kichania, które nabywa się wraz z wiekiem lub poprzez uszkodzenie nerwów w trakcie rozwiązania. Wreszcie kulki gejszy, które pomagają w dobrym wytrenowaniu mięśni Kegla, są w stanie zintensyfikować orgazmy kobiety, pomóc bardziej odczuwać penisa, a także zacieśniać go w sobie, co sprawia, że mężczyzna podczas penetracji poczuje jeszcze większy opór i rozkosz.

Super mięsień, czyli Kegel

Wszystkie te zalety stosowania kulek dopochwowych są ściśle związane z mięśniem, który jest za ich pomocą trenowany. Jest to mięsień Kegla – odkryty w 1952 roku przez doktora Arnolda Kegla. Mięsień ten inaczej zwany łonowo-guzicznym posiadają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak u tych pierwszych dobrze wytrenowany jest w stanie zdziałać cuda. Doktor Kegel odkrył je podczas badań nad nietrzymaniem moczu, dlatego też jest to główne zadanie tej tkanki, jednak z czasem stwierdził on, że wzmocnienie go wpływa także na jędrność waginy, łatwość rodzenia i odczuwanie przyjemności z seksu. U mężczyzn, dobrze wytrenowany mięsień Kegla może zwiększyć siłę penisa i również uprzyjemnić seks, a także pomóc w schorzeniach związanych z pęcherzem. Wracając do płci pięknej – mięsień ten znajduje się wewnątrz pochwy, około 2 centymetry od jej ujścia i jest lekko żebrowaty w dotyku. Przebiega od kości ogonowej z tyłu, aż do kości łonowej z przodu. Aby go zlokalizować można go zacisnąć, zatrzymując strumień moczu podczas jego oddawania.

Jak zatem używać kulek gejszy?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, stosuje się je, wkładając je do pochwy i wykorzystując mięśnie Kegla do przytrzymania ich, kontrolując ich ruch. Zazwyczaj posiadają one w środku obciążniki o mniejszej średnicy, które po umieszczeniu w pochwie obracają się wokół siebie wzajemnie. Wywołuje to zróżnicowane odczucie, w zależności od tego, czy w danej sytuacji siedzimy, stoimy (ciągną one w dół, więc siłą rzeczy należy je podtrzymywać) czy leżymy (maksymalnie zaciskamy w pochwie). Dzięki temu, że są niewidoczne, możemy je nosić na co dzień, by utrzymywać pochwę w stanie permanentnego pobudzenia seksualnego oraz jeszcze większego wzmacniania mięśni. Zaleca się codzienne stosowanie kulek waginalnych, po kilkanaście minut w różnych pozycjach, zacieśniając je podczas zarówno chodzenia, jak i leżenia. Kulki dopochwowe są obecnie najbardziej popularne wśród kobiet starszych i będących w ciężarnych – z podanych wyżej względów. Podczas samego ich używania nie odczuwa się takiej przyjemności jak wtedy, gdy dobrze wzmocni się mięśnie tej okolicy, jednak jest to niezwykle seksowna czynność prozdrowotna i proseksualna, która może wzbudzić pożądanie u niejednego mężczyzny.

Kulki kiedyś, a obecnie

Kulki dopochwowe mają różną historię, ich zastosowanie i wygląd różnią się w zależności od lokalizacji. Większość informacji dotyczących na ich temat jest niejasna i obrosła w wiele mitów. Jak podają źródła, na początku były zbudowane z metalu lub kości słoniowej. Składały się z pojedynczej kulki umieszczonej w pochwie, ale następnie przekształciły się w wiele metalowych kul połączonych łańcuchem lub jedwabnym sznurkiem w celu łatwego usunięcia. Nie były one zatem zbyt higieniczne – tworzywa te w większości gromadziły w sobie bakterie. Obecnie kulki dopochwowe „nowoczesne” są bardziej bezpiecznymi zabawkami erotycznymi, które składają się z jednej lub dwóch wypełnionych kulek z tworzywa sztucznego, silikonu lub metalu, połączonych ze sobą nylonową nicią lub cienkim paskiem silikonu. Wewnątrz zawierają ciężarki o mniejszej średnicy, które uderzając o ściany kulek, determinują ich ruch. Te przeznaczone do zabawy w sypialni są wykonane ze stali, inne są sztywne i wykonane z silikonu. 

Rodzaje współczesnych kulek, a ich zastosowanie

Kulki gejszy mają działanie terapeutyczne oraz zwiększające doznania. Najbardziej popularnymi rodzajami kulek dopochwowych są te z dwiema kulkami silikonowymi, połączone również elastycznym silikonem. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najmilszych w dotyku tworzyw. Kulki tego typu służą zazwyczaj kobietom do trenowania mięśni Kegla na stojąco lub podczas chodzenia, czy też wykonywania codziennych czynności. Istnieją także kulki pojedyncze, skierowane do przedstawicielek płci pięknej, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trenowaniem mięśni łonowo-guzicznych. Składają się one z jednej, nieco większej kulki z ogonkiem, jednak nadal wykonanej z hipoalergicznego materiału medycznego. Kulki pojedyncze najczęściej stosowane są na leżąco, a praca z nimi polega na maksymalnym zaciskaniu mięśni Kegla. Jest to bardzo wygodny trening dla kobiet, które mogą poświęcić kilkanaście minut dziennie na leżenie, co może być także pewną formą medytacji i ćwiczenia świadomości swojej kobiecości. Kulki wibrujące to gadżety, które oprócz terapii, dają również płci pięknej sporo przyjemności. Wibracje najczęściej sterowane są za pomocą pilota dołączonego do zestawu, a same kulki wyglądają jak standardowe i można je także stosować w tradycyjny sposób, zatem stanowią zabawkę dwa w jednym. Istnieją także kulki analne w ilości mnogiej, które służą do zabawy we dwoje. Wykonane są one zazwyczaj z bardzo przyjemnego, żelowego lub silikonowego materiału i wyglądają one niczym sznur zwiększających się ku dołowi korali. Penetrację rozpoczyna się od mniejszych, by skończyć na tych największych kulkach, co daje podniecające wrażenia wzrokowe parterowi. Należy także zwrócić uwagę na ekskluzywne kulki dopochwowe, które odznaczają się unikalnym designem.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu kulek gejszy?

Nie sztuką jest kupić gadżet, którego używanie nie będzie kojarzyło nam się pozytywnie. Zatem sam wybór kulek waginalnych powinien być przemyślany. Warto więc podczas zakupu zastanowić się, na jakim poziomie wytrenowania jesteśmy (czy kupić pojedyncze, czy podwójne) oraz do którego z celów mają one nam służyć. Bardzo popularnym jest także kupowanie całych zestawów progresywnych, które zawierają kulki o różnej wielkości – z upływem czasu i doświadczenia można je zmieniać. Wszystkie kulki powinny mieć wygodny uchwyt, dzięki któremu łatwe będzie ich usuwanie z pochwy. Muszą być one także wykonane z dobrej jakości, hipoalergicznego, higienicznego materiału, łatwego w czyszczeniu i konserwacji.

Jak przechowywać i konserwować kulki gejszy?

Ze względu na to, iż są to gadżety stosowane wewnętrznie, należy utrzymać je w czystości. Zazwyczaj produkowane są one z silikonu medycznego lub metalu, który jest neutralny i nie wchłania w siebie żadnych bakterii. Są także niezwykle gładkie i wytrzymałe materiały, co sprawia, że kulki zostaną z nami na długo. Należy jednak po każdym ich użyciu umyć je dokładnie pod bieżącą wodą i schować do woreczka przeciwkurzowego (kulki z wyższej półki zawierają takie woreczki już w zestawie). Ze względu na to, że często ich aplikacja wymaga użycia żelu nawilżającego, zachowanie higieny jest szczególnie ważne – lubrykant jest nośnikiem drobnoustrojów. Przed każdym użyciem warto także na wszelki wypadek spryskać kulki sprayem antybakteryjnym. Okolice pochwy są najczęściej narażone na infekcje, które sprawiają spory dyskomfort, a nieleczone mogą być groźne dla zdrowia. Utrzymanie w czystości zabawek dopochwowych jest zatem podstawą zdrowej zabawy i terapii.

 (384)    (2)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz