WITAMY LATO -7% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 199zł

do 30.06.2024

close
Filtruj według

Marka

Opakowanie

Cena

15,00 zł - 135,00 zł

Lubrykanty i żele wodno silikonowe

Lubrykanty wodno-silikonowe, zwane także hybrydowymi, łączą w sobie zalety obydwu rodzajów żeli intymnych. Są jednocześnie bezpieczne, jak te wykonane na bazie wody oraz dające długotrwałe nawilżenie znane z produktów silikonowych. Dzięki temu są wyjątkowo skuteczne i idealnie nadają się "do zadań specjalnych".

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Lubrykanty hybrydowe

Szukasz niezwykle skutecznego lubrykantu, który będzie łączyć zalety bezpieczeństwa lubrykantów wodnych i trwałości lubrykantów silikonowych? Jeśli tak, mamy produkt odpowiedni dla twoich potrzeb. Są to tak zwane lubrykanty hybrydowe, czyli specjalnie opracowana kompozycja lubrykantów wodnych i silikonowych, połączonych w jedną całość. Jaka jest ich przewaga nad konkurencyjnymi gatunkami? Przede wszystkim bardzo duża trwałość działania. Lubrykanty wodne rozpuszczając się w wodzie, zachowują najwyższą sprawność działania dopiero w pierwszym etapie zbliżenia. Z każdą chwilą mocniej się rozcieńczają, wymagając niekiedy ponownego nałożenia. Z kolei lubrykanty silikonowe w wysokim stężeniu gwarantują duży poślizg oraz trwałość, ale mogą pozostawiać tłuste plamy. Rozwiązaniem łączącym największe korzyści obu gatunków lubrykantów są hybryd. Wydajne i bezpieczne. Trwałe i łatwe do zmywania. Wydajne i bezpieczne dla skóry oraz gadżetów erotycznych. Lubrykanty wodno silikonowe w większości składają się z żeli na bazie wody oraz niewielkich ilości dodatków, w tym lubrykantów silikonowych.

Dlaczego warto wybrać lubrykant hybrydowy?

Tym, co wyróżnia lubrykanty łączące w sobie frakcję wodną oraz silikonową jest ich trwałość. W przypadku lubrykantów wodnych działanie jest najlepsze na początku zbliżenia. Z czasem jednak wysychają i wymagają ponownego nakładania. W przypadku niektórych form aktywności seksualnej oznacza to częste i uciążliwe przerwy. 

Lubrykanty silikonowe z kolei są bardzo trwałe i dają duży poślizg (jednocześnie będąc bardzo wydajnymi), ale mają tendencję do pozostawiania plam. Ponadto nie mogą być używane z zabawkami i gadżetami erotycznymi wykonanymi z silikonu medycznego, gdyż mogą uszkodzić jego powierzchnię. 

W żelach intymnych hybrydowych stężenie silikonów jest znacznie mniejsze, dzięki czemu łatwo się zmywają, są bezpieczne dla zabawek erotycznych, jak również delikatne dla skóry i błon śluzowych. Bazą jest tutaj żel na bazie wody, często z dodatkiem łagodzącej, stosowanej w kosmetykach gliceryny.

Dostępne są także lubrykanty hybrydowe bez silikonów - na bazie wody z dodatkiem np. oleju kokosowego (o składzie podobnym do ludzkiego sebum, a co za tym idzie - bezpiecznym dla skóry i śluzówek). 

Lubrykanty wodno silikonowe do każdego rodzaju seksu

Ważnym sygnałem sugerującym, że warto skorzystać z żelu wodno-silikonowego są problemy z wystarczającym nawilżeniem przy korzystaniu z lubrykantu na bazie wody. Jeżeli musisz stosować dużą dawkę preparatu lub często go uzupełniać, produkt hybrydowy będzie rozwiązaniem o wiele wygodniejszym i bardziej wydajnym. Żel wykonany w tej technologii wolniej wysycha i jest odporniejszy na wysychanie niż jego wodne odpowiedniki. Dzięki temu może wystarczyć już jednorazowa aplikacja niewielkiej ilości, by cieszyć się doskonałym poślizgiem podczas całego zbliżenia. Dzięki temu idealnie nadaje się nie tylko jako uzupełnienie naturalnego nawilżenia przy stosunkach waginalnych, ale również przy aktywnościach bezwzględnie wymagających stosowania żeli, takich jak seks czy masturbacja analna lub fisting. 

Lubrykanty wodno-silikonowe idealnie nadają się również do zabawy z użyciem gadżetów takich jak dilda, wibratory czy masturbatory, jak również do masturbacji ręcznej. Warstwa poślizgowa jest trwała, co jest szczególnie istotne podczas korzystania z zabawek, a jednocześnie bezpieczna dla materiałów, z których są one wykonane (w przeciwieństwie do żeli na bazie silikonów). Ponadto gładki, długotrwały poślizg intensyfikuje doznania, czyniąc zabawę jeszcze bardziej udaną i zwiększając satysfakcję. 

Lubrykant hybrydowy a lateks

Żele hybrydowe są także idealnym wyborem, jeżeli korzystasz z prezerwatyw. Niektóre składniki zawarte w "tradycyjnych" lubrykantach potrafią stwarzać ryzyko uszkodzenia lateksu. W przypadku produktów wodno-silikonowych możesz spać spokojnie; nie musisz także zmieniać prezerwatyw na np. nitrylowe - są one całkowicie bezpieczne dla lateksu. 

Jest to też cenna wskazówka dla osób, które lubią wzbogacać swoje życie erotyczne lateksowymi strojami i dodatkami - w przypadku zabrudzenia żelem, można go w łatwy sposób usunąć za pomocą wody, bez obaw, że pozostawi na tworzywie nieestetyczne plamy. 

Lubrykanty hybrydowe nadają się zarówno do seksu waginalnego, jak i analnego. Produkty z dodatkiem oleju kokosowego mają przyjemną, kremową konsystencję i nie pozostawiają uczucia lepkości. Z kolei dodatek gliceryny korzystnie wpływa na elastyczność skóry, jednocześnie przyspieszając procesy regeneracyjne - co jest szczególnie istotne przy intensywniejszych zabawach, które mogą owocować otarciami i mikrourazami. 

Bezpieczeństwo, zdrowie, wygoda i wydajność - to głównie zalety lubrykantów wodno-silikonowych, które stanowią prawdziwą innowację wśród tego rodzaju produktów. 

Kiedy zdecydować się na lubrykanty wodno silikonowe?

Przede wszystkim wtedy, kiedy czujesz, że nawilżanie lubrykantami wodnymi jest niewystarczające lub musisz aplikować jednorazowo dużą dawkę. Warto podkreślić, że zbyt duża ilość środka nawilżającego również może powodować pewien dyskomfort podczas zbliżenia, a ponadto czyni zakup mało wydajnym. W takich przypadkach warto na próbę sięgnąć po lubrykant wodno silikonowy. Jest on kilka razy bardziej wydajny i odporny na rozcieńczanie. Ponadto tego typu żele nawilżające wykonane w technologii hybrydowej są bardzo wydajne. Wystarczy już niewielka ilość, aby zapewnić należyte nawilżenie utrzymujące się przez długi czas. Pozwala to zakupić mniejsze opakowanie w niższej cenie i cieszyć się tym, jak długo żel nawilżający będzie nam służyć. Żele tego typu można również bez obaw stosować do wielu innych zabaw, jak masturbacja ręczna lub z użyciem gadżetów. Tworząc trwałą warstwę poślizgową, pozwalają zwielokrotnić odczuwanie przyjemności, gwarantując mnóstwo satysfakcji z seksu.