WITAMY WIOSNĘ -5% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 199zł

do 30.04.2024

close
Filtruj według

Marka

Opakowanie

Cena

15,00 zł - 225,00 zł

Lubrykanty i żele nawilżające na bazie wody

Dbanie o okolice intymne ciała jest niezwykle ważne. To bardzo delikatne miejsca, dlatego warto o nich pamiętać podczas codziennej pielęgnacji. Chcąc o nie zadbać, należy również obserwować ich nawilżenie podczas stosunków intymnych. W przypadku gdy nawilżenie nie jest dostateczne lub nie występuje w ogóle, możesz skorzystać z produktów, które pomogą Ci uporać się z tym problemem. Oczywiście mówimy o lubrykantach. Jak działają i do czego służą te na bazie wody?

Jest 167 produktów.

Pokazano 1-24 z 167 pozycji

Bezpieczne dla ciała lubrykanty wodne

Lubrykanty wodne, czyli te, w których większą objętość składników stanowi czysta woda zagęszczona gliceryną oraz dodatkami pielęgnacyjnymi, są jednymi z najchętniej kupowanych na rynku. Jakie zalety mają wodne żele nawilżające? Przede wszystkim są w pełnie ekologiczne i przyjazne dla ciała. Brak syntetycznych składników sprzyja alergikom, a lekka formuła ułatwia nakładanie, równomierne rozprowadzanie, a także zapewnia lepsze zmywanie bez ryzyka pozostawiania tłustych śladów. O czym należy pamiętać, kiedy kupuje się lubrykanty wodne? Przede wszystkim o tym, aby wybrać najlepszy rodzaj, zgodny ze swoimi upodobaniami. Część lubrykantów wodnych jest neutralna pod względem zapachu i smaku, z kolei inne mogą zawierać pewne dodatki kosmetyczne. Każdy z nich jest jednak dokładnie przebadany i gwarantuje pełnię satysfakcji wynikającą z użytkowania.

Niezwykle istotną właściwością żelu powinna być jego wartość pH (skala, dzięki której można określić kwasowość i zasadowość wodnych roztworów związków chemicznych). PH lubrykantu powinno być jak najbardziej zbliżone do śluzu, który jest wydzielany przez organizm kobiety. Tak jest w przypadku lubrykantów wodnych. Specjaliści bardzo często je polecają, gdyż żele na bazie wody gwarantują przede wszystkim odpowiednie i przyjemne nawilżenie, ale też nie wywołują podrażnień na bardzo wrażliwej na ewentualne zmiany w pochwie i jej naturalnym środowisku bakteryjnym skórze. Żele nawilżające na bazie wody szybko się wchłaniają, więc czasami koniecznym może być ponowna aplikacja produktu podczas stosunku. Można je jednak bez problemu stosować w połączeniu z prezerwatywami. 

Ponadto to właśnie żele na bazie wody najczęściej są hipoalergiczne (czyli takie, które nie powodują alergii ani reakcji alergicznych). Nie są barwione i nie zawierają smaku ani zapachu. Nie zawierają również składników chemicznych.

Jak używać lubrykantów wodnych?

Pamiętać należy o tym, że ich lekką formułą i baza z wody, nie zapewniają tak długiego efektu nawilżania i smarowania jak na przykład lubrykanty silikonowe. Oznacza to potrzebę ich częstszego nakładania przy długich stosunkach. Nie jest to jednak ich wadą, a zaletą. Lubrykanty rozcieńczają się wodą, co gwarantuje ich łatwe zmywanie i pranie pościeli. Nie pozostawiają również tłustych śladów i nie powodują podrażnień delikatnych miejsc ciała. Wybierając wodne lubrykanty, warto zastanowić się nad opakowaniami wyposażonymi w pompkę. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim gwarantują czyste i higieniczne użycie bez ryzyka zanieczyszczenia zawartości. Ponadto minimalizują ryzyko zabrudzenia odzieży przez niekontrolowane wylanie się większej ilości środka. Jeśli zamierzacie zabrać lubrykanty wodne w daleką podróż, polecamy natomiast mniejsze i poręczne opakowania w postaci tuby ze szczelnym korkiem. Zajmują niewiele miejsca w bagażu, ich opakowanie jest dyskretne, a łatwe w użyciu opakowanie sprawdza się w każdych warunkach. Wszystkie nasze lubrykanty dostępne są w różnych wielkościach opakowań i zawsze są produktem najwyższej, sprawdzonej jakości.

W zależności od potrzeb odpowiednią ilość żelu należy nanieść na miejsce szczególnie narażone na tarcie - jeszcze przed intymnym kontaktem lub zabawą solo. Żele na bazie wody można również nakładać bezpośrednio na prezerwatywę. W razie potrzeby można dołożyć więcej żelu. Partnerzy mogą nakładać sobie wzajemnie żel na miejsca intymne. W ten sposób może powstać między nimi interesujące napięcie, które może przerodzić się w rozkoszną grę wstępną, gdyż żele wodne wzmagają czucie i powodują, że dotyk staje się przyjemniejszy. 

Lubrykanty na bazie wody zaleca się stosować również podczas korzystania ze silikonowych zabawek. Produkty te są delikatne i łatwo się zmywają, dzięki czemu gadżety erotyczne nie zostaną w żaden sposób uszkodzone, a przyjemność z ich używania zostanie znacznie zwiększona. Lubrykantów na bazie wody można używać także podczas masturbacji. Zapewnią one odpowiednie do zabawy nawilżenie.

Jaki żel na bazie wody wybrać?

Wybór środka nawilżającego jest uzależniony przede wszystkim od preferencji obu partnerów. Istnieją jednak okoliczności, w których stosowane powinny być preparaty o określonym składzie lub działaniu. Kobiety, których okolice intymne są szczególnie podatne na podrażnienia, najbardziej zadowolą się ze stosowania delikatnych lubrykantów, które są delikatne dla miejsc intymnych. Większość żeli na bazie wody doskonale sprawdzi się w takim przypadku.

Żele nawilżające wodne są całkowicie bezpieczne i można stosować je bez obaw. Idealny żel do pochwy to taki, który nie powoduje dodatkowych podrażnień, w związku z czym żele na bazie wody można uznać za idealne dla każdego, kto jest wrażliwy na działania takich preparatów. Składy żeli wodnych zwykle są stosunkowo krótkie, bez wielu sztucznych barwników i zapachów. Nie brakuje kolorowych i kusząco pachnących żeli, ale osoby podatne na infekcje i podrażnienia powinny zdecydować się na bezbarwne i bezwonne lubrykanty. Niektóre lubrykanty są certyfikowane jako hipoalergiczne i doskonale sprawdzą się w przypadku alergików. Zabawa z użyciem żeli intymnych jest wyjątkowo przyjemna, a dodatkowo bezpieczna. Nie czekaj więc znajdź u nas idealny lubrykant na bazie wody dla siebie i oddaj się rozkoszy. Po zakończeniu stosunku lub masturbacji przemyj narządy intymne wodą, aby pozbyć się resztek żelu i zachować odpowiednią higienę, która jest kluczem do uniknięcia ewentualnych infekcji.