Uff jak gorąco! Wakacje z YourObsession -5% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 149.99zł

do 31.08.2024

close

Kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne zapewniają ochronę podczas miesiączki. Są bardzo higieniczne, łatwe w użyciu, przyjazne dla środowiska i mogą być stosowane wielokrotnie. Dają gwarancję wygody i bezpieczeństwa. Wykonane są z niezwykle elastycznego silikonu o gładkiej powierzchni. W naszej ofercie znajdziesz kubeczki w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujesz przedmiot do swojego ciała. Dodatkowo odpowiednio przechowywane i czyszczone kubeczki mogą służyć nawet przez okres 15-stu lat - są niezwykle trwałe i gwarantują skuteczną ochronę.

Jest 21 produktów.

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Kubki menstruacyjne - co to jest?

Kubki menstruacyjne, znane również jako miseczki menstruacyjne to środek higieniczny przeznaczony do użytku przez kobiety podczas miesiączki. Kubeczki są elastyczne, wykonane z termoplastycznej gumy, silikonu lub TPE. Aplikuje się je bezpośrednio do pochwy otworem skierowanym w stronę szyjki macicy. W ten sposób wydzielina menstruacyjna będzie gromadzone w miseczce. To, co wyróżnia je na tle tamponów i podpasek, to to, że nie wchłaniają krwi menstruacyjnej, a jedynie gromadzą ją w zbiorniku. Kubeczki menstruacyjne to nowoczesna alternatywa dla podpasek oraz tamponów. Produkt pozwala na utrzymanie zasad higieny, a dodatkowo można stosować go wielokrotnie. To oszczędność pieniędzy oraz zmniejszenie produkcji odpadów.

Kubeczki menstruacyjne wielokrotnego użytku wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – silikonu medycznego, który jest bezpieczny dla najdelikatniejszych części ciała. Jak działa kubeczek menstruacyjny? Jego zadaniem jest wyłapywanie krwi menstruacyjnej, tak aby zapewnić Ci komfort i dbać o środowisko. Korzystając z kubeczków menstruacyjnych, nigdy więcej nie będziesz musieć już sięgać po tampony i podpaski zanieczyszczające środowisko. Anatomiczny kształt kubeczków menstruacyjnych zapewnia maksymalną wygodę ich noszenia, nie krępując przy tym ruchów i nie stwarzając ryzyka wypadnięcia. Kubeczki można łatwo i dokładnie myć, zapewniając sobie możliwość ich wielokrotnego używania. Dla jeszcze większego komfortu ich przechowywania lub podróżowania z nimi wybrane zestawy zawierają dedykowane opakowanie na kubeczki, zapewniające im sterylność w trakcie podróży. Kubeczki można zakupić w różnych rozmiarach, dostosowanych do anatomicznych potrzeb każdej kobiety.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kubeczka?

Kubeczki menstruacyjne dostępne są w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Wybierając rozmiar musisz uwzględnić swoją budowę ciała, wiek, siłę mięśni pochwy, aktywność fizyczną, liczbę porodów naturalnych oraz częstotliwość miesiączki. Rozmiar wybierz zgodnie z tabelami proponowanymi przez producentów.

Rodzaje kubków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne dzielą się na różne rodzaje, w zależności od ich twardości:

Miękkie miseczki menstruacyjne

Są niezwykle miękkie i sprężyste, co wiąże się z tym, że kobieta musi posiadać pewne umiejętności przy aplikowaniu jej do pochwy. Ten typ kubeczka menstruacyjnego sprawdzi się najlepiej w przypadku kobiet, które prowadzą głównie siedzący tryb życia. Dodatkowo ze względu na to, że miseczka jest bardzo miękka, będzie doskonała dla kobiet wrażliwych podczas stosunku. 

Klasyczne kubeczki menstruacyjne

Klasyczne kubki zostały stworzone dla pań, które w ciągu dnia sporo czasu spędzają siedząc. Ten rodzaj kubków dopasowuje się do zmian pozycji kobiety i idealnie układa się w pochwie. Takie kubeczki są bardzo elastyczne, co umożliwia bezproblemową aplikację.

Sportowe kubki menstruacyjne

Są przeznaczone dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia i są w ciągłym ruchu. Kubeczki te są jednak najtrudniejsze do użytkowania. Ich stosowanie wymaga posiadania dobrze rozwiniętych mięśni dna miednicy. W takim wypadku użytkowanie nie powinno stanowić problemu. 

W jaki sposób założyć i stosować kubeczki menstruacyjne?

To, co najbardziej powstrzymuje kobiety przed sięganiem po kubeczki menstruacyjne, to strach przed niewłaściwym umieszczeniem ich w pochwie. Sami producenci kubków przyznają, że produkt może początkowo wywoływać niewielkie trudności, ale jednocześnie podkreślają, że wystarczą 2-3 cykle, aby kobieta perfekcyjnie opanowała stosowanie kubeczka menstruacyjnego. Co ciekawe, miseczki menstruacyjne mimo swojego rozmiaru są łatwiejsze w aplikacji niż tampony. Dzięki ich śliskiej nawierzchni zmniejszeniu ulega tarcie, co powoduje, że włożenie kubeczka do pochwy jest łatwiejsze, nawet bez dodatkowego nawilżenia.

Zanim umieścisz kubek w pochwie po raz pierwszy, konieczna będzie dokładna dezynfekcja produktu - w tym celu możesz wrzucić go do zagotowanej wody lub zdezynfekować specjalną tabletką rozpuszczającą się w wodzie.

Przed aplikacją dokładnie umyj ręce. W palcach zegnij kubek tak, aby najgrubszy pierścień przypominał literę „c”, „s” lub pączek róży. Tak przygotowany kubek wsuń do pochwy. Nie zapominaj o tym, że miseczka powinna być zaaplikowana dużo bardziej płasko niż tampon. Prawidłowo włożony kubeczek menstruacyjny powinien bez problemu rozszerzać się i zasysać pod wpływem ciśnienia powietrza. Jeżeli możliwe jest bardzo łatwe przesuwanie kubka palcem, oznacza to, że kubek nie został zaaplikowany prawidłowo. Pomocne powinno być delikatne obracanie kubka w palcach.