WITAMY LATO -7% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 199zł

do 30.06.2024

close
Filtruj według

Marka

Opakowanie

Cena

45,00 zł - 615,00 zł

Lubrykanty i żele silikonowe

Lubrykanty to produkty, które powodują zmniejszenie tarcia i zwiększenie doznań intymnych. Różnią się substancjami podstawowymi (woda, żele silikonowe czy glicerynowe), smakiem, kolorem, konsystencją i oczywiście zapachem. Można je stosować zarówno z uwagi na zdrowie, np. w przypadku suchości pochwy, lecz także dla zwiększenia atrakcyjności i przyjemności pozyskiwanej z życia intymnego. 

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-24 z 28 pozycji

Lubrykanty na bazie silikonu

Czym są lubrykanty silikonowe? Jaka jest różnica pomiędzy lubrykantami silikonowymi i lubrykantami wodnymi? Czy lubrykanty silikonowe są bezpieczne dla ciała i czy można je stosować również dla gadżetów erotycznych i prezerwatyw? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź poniżej. W sprzedaży posiadamy lubrykanty silikonowe znanych i cenionych producentów, oferując je w korzystnych cenach oraz dużym wyborze. Lubrykant silikonowy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest na silikonowej bazie. Jedną z najważniejszych zalet silikonu jest jego wysoka właściwość lubrykacyjna, czyli nawilżająca. Już niewielka ilość silikonu pozwala uzyskać doskonałe i przede wszystkim długotrwałe utrzymanie warstwy nawilżającej. Kiedy warto stosować lubrykanty silikonowe? Są one wysoko polecane wszystkim, którzy lubią dłuższe aktywności seksualne. W odróżnieniu od lubrykantów na bazie wody, te silikonowe zapewniają nawet do kilkudziesięciu minut utrzymania się warstwy poślizgowej, nie zmuszając do nakładania kolejnej powłoki. Zwiększa to tym samym ich wydajność, a także poprawia komfort współżycia.

Jak działają silikonowe lubrykanty?

Warunkiem stosowania lubrykantów na bazie silikonu nie muszą być problemy z naturalnym nawilżeniem okolic intymnych. Pary coraz częściej decydują się na stosowanie takich produktów, by poprawić komfort stosunków intymnych. Co ciekawe, oprócz właściwości nawilżających, posiadają także te stymulujące, a niektóre z nich działają nawet przeciwzapalnie. 

Czym charakteryzują się lubrykanty na bazie silikonu?

Żele silikonowe powodują znacznie bardziej odczuwalny poślizg niż żele wodne. Są też o wiele trwalsze i można stosować je w wodzie, co w przypadku lubrykantów na bazie wody jest wykluczone. Wystarczy nałożyć niewielką ilość żelu silikonowego, a natychmiast poczujesz różnicę. Poleca się je szczególnie w przypadku stosunku analnego, ponieważ jak wiadomo, sama odbytnica nie jest w stanie wytworzyć naturalnej warstwy wilgoci i dlatego wskazane jest korzystanie z tego typu produktów i dodatkowe nawilżanie. Lubrykantów silikonowych można używać bez problemu z prezerwatywami. Należy jednak pamiętać, że niekoniecznie dobrze współpracują z silikonowymi akcesoriami, ponieważ mogą je uszkodzić. W związku, z czym nie zaleca się stosowania podczas zabaw z wibratorem lub innym tego typu produktem. 

Jak stosować lubrykant silikonowy?

Suchość pochwy nie w każdym przypadku jest spowodowana chorobą lub brakiem prawdziwej ochoty na seks. W wielu przypadkach naturalne nawodnienie po prostu nie jest wystarczające, aby współżycie seksualne stało się przyjemnością dla obojga partnerów. Podobna sytuacja może wystąpić w przypadku prezerwatyw. Jeśli lubrykant wyschnie na produkcie, może on spowodować podrażnienia okolic łonowych, co często jest powodem odczuwania dyskomfortu i bólu. W takich okolicznościach warto sięgnąć po lubrykanty na bazie silikonu, które sprawią, że stosunek stanie się wygodniejszy i całkowicie bezbolesny. Taki produkt można stosować na dwa sposoby. Pierwszym jest wyciśnięcie odpowiedniej ilości substancji na palce i nałożenie jej na pochwę kobiety jeszcze zanim przed rozpoczęciem penetracji. Lubrykantów można też używać odwrotnie - nakładając je na penisa partnera. Obydwa sposoby gwarantują polepszenie jakości życia seksualnego. Wybór odpowiedniego jest uwarunkowany wyłącznie upodobaniami partnerów. 

Nakładanie żelu na okolice intymne mężczyzny lub kobiety można uznać także za okazje do odbycia przyjemnej gry wstępnej polegającej na pieszczotach. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu dotyk stanie się bardzo przyjemny. Jeżeli lubrykant silikonowy zawiera dodatkowo właściwości stymulujące, doznania będą jeszcze bardziej podkręcone. 

Właściwości lubrykantów silikonowych

Lubrykanty silikonowe mogą być stosowane na wszystkich częściach ciała. Doskonale sprawdzą się m.in. przy okazji masaży erotycznych, seksu oralnego i analnego. Dają 100% satysfakcji i radości, bez nieprzyjemnych otarć i oparzeń. Już niewielka ilość preparatu jest w stanie zapewnić użytkownikowi wyjątkową gładkość na długi czas. Dodatkowo niektóre z nich posiadają unikalną formułę, powodującą znaczące zwiększenie wszelkich doznań. W naszym asortymencie znajdziesz również żele silikonowe w małych opakowaniach, które dla wielu mogą stać się ogromną zaletą, dzięki której zawsze będą mogli nosić przy sobie swój ulubiony żel i pozwolić sobie na zabawy w mniej oczywistych miejscach niż łóżko. Produktów można używać także do zabaw solo.

Żele nawilżające na bazie silikonu są w pełni bezpieczne. Większość z nich nie powoduje uczuleń. Można stosować je bez obaw. Po skończonej zabawie wystarczy zmyć je za pomocą odrobiny ciepłej wody oraz mydła lub innego środka myjącego. 

Czy lubrykanty silikonowe są bezpieczne?

Na temat lubrykantów silikonowych krąży wiele mitów i legend. Część z nich nie jest zgodna z prawdą, a tym samym powoduje, że wiele osób obawia się ich korzystania. Przede wszystkim lubrykanty silikonowe są bezpieczne dla ciała, wyjątkiem są osoby uczulone na dodatki silikonowe. Można je również bezpiecznie używać w zestawieniu z prezerwatywami. Kiedy jednak nie powinno się stosować tego typu środków nawilżających? Przede wszystkim wówczas, gdy zamierzamy do swoich zabaw zaangażować gadżety erotyczne. Część z nich jest pokryta specjalną powłoką na bazie gumy, która może wchodzić w reakcje z silikonem. W takich przypadkach zalecamy wymienić lubrykant silikonowy na neutralny silikon na bazie wody. Żele nawilżające na bazie silikonu nie są również trudne w zmywaniu. Wystarczy użyć niewielkiej ilości ciepłej wody z mydłem lub innym detergentem, aby usunąć pozostałości tłustych śladów, mogące pozostawać na powierzchni.