WITAMY LATO -7% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 199zł

do 30.06.2024

close
Filtruj według

Marka

Opakowanie

Cena

15,00 zł - 180,00 zł

Lubrykanty i żele analne

Jesteś miłośnikiem zabaw analnych? A może dopiero chcesz się przekonać, jak smakuje sex w wydaniu od tyłu? Aby przejść inicjację w sposób jak najprzyjemniejszy i najbezpieczniejszy, warto się odpowiednio do tego przygotować. Naturalne jest, że pierwszy stosunek lub masturbacja analna może budzić obawy i wątpliwości? Czy uzasadnione? To zależy. Strach przed bolesnością to jeden z największych hamulców, powstrzymujących od podjęcia decyzji o współżyciu analnym. Na szczęście istnieją sposoby oraz środki, pozwalające zminimalizować wszystkie te niedogodności. Są nimi lubrykanty analne. Potocznie nazywane żelami nawilżającymi, lubrykanty analne mają specjalny skład, bezpieczny i delikatny dla wrażliwych części anusa. Ich użycie pozwala uzyskać trwały film i powłokę zmniejszającą tarcie.

Jest 62 produktów.

Pokazano 1-24 z 62 pozycji

Dlaczego należy używać lubrykantów analnych?

To bardzo ważne pytanie, na które należy udzielić odpowiedzi. W odróżnieniu od pochwy odbyt nie posiada właściwości naturalnego nawilżania. Oznacza to, że podczas stosunku lub masturbacji występuje w nim suchość. Może to prowadzić do bolesnych otarć i uszkodzeń błony, w konsekwencji wywołując infekcje i stany zapalne. Lubrykanty analne pozwalają to ryzyko zmniejszyć, wytwarzając ochronną warstwę, wydajnie zmniejszającą smarowanie. Jakiego rodzaju lubrykanty analne są polecane? Przede wszystkim te na bazie wody. Są bezpieczne zarówno w kontakcie ze skórą, błoną oraz wszystkimi rodzajami gadżetów jak i prezerwatywami. W odróżnieniu od klasycznych lubrykantów analnych opartych na bazie wody mają specjalnie zagęszczoną konsystencję, aby przez dłuższy czas zapewniały nawilżanie i smarowanie. Lubrykanty analne są bardzo wydajne i wystarczy już niewielka ilość, aby przez długi czas gwarantować niezawodne smarowanie i przyjemność z pieszczot. Bez względu na to, jaki rodzaj lubrykantów się używa, należy pamiętać o konieczności utrzymania wysokiej higieny odbyty. Konieczność dokładnego mycia, a czasami również wykonania lewatywy z pewnością jest jedną z tych czynności, o której należy pamiętać. Zapewni to jeszcze większą przyjemność oraz komfort zbliżenia.

Dlaczego lubrykant analny to ważny dodatek?

Miłość grecka, gdyż taką właśnie nazwę nosi ten rodzaj seksu, budzi kontrowersje – co do tego nie ma wątpliwości. Niektórzy traktują seks analny jako coś dedykowanego jedynie wyjątkowym okazjom, które jednak nie trafiają się z byt często. Dla innych jest to zwyczajna forma seksu. Są i tacy, którzy rękami i nogami zapierają się przed takimi „udziwnieniami” i nie chcą nawet słyszeć o miłości greckiej, uważając ją za nieczystą i niemoralną.

Warto tu jednak podkreślić, że seks analny nie jest przypisany jedynie homoseksualnym mężczyznom, lecz coraz więcej kobiet przyznaje, że ta forma zbliżenia odpowiada także im. Każda jednak aktywność seksualna tego typu powinna odbywać się za obopólną zgodą partnerów i sprawiać przyjemność, a nie... ból. Wspomóc seks może lubrykant analny.

Niestety po przełamaniu oporów największym problemem kochanków chcących uprawiać seks analny jest obecność bólu podczas próby zbliżenia. Powodem takiej sytuacji nie zawsze jest zbyt szybkie tempo seksu, lecz anatomia ciała.
Nie ma się co oszukiwać – odbyt pełni w organizmie nieco inną funkcję niż ta, o której traktuje tekst. Jego zadaniem jest usuwanie, a nie przyjmowanie, o co dbają zwieracze. Pierwszy z nich, zewnętrzny, charakteryzuje to, iż posiadamy nad nim kontrolę. Natomiast drugi, wewnętrzny, ma za zadanie zacisnąć się niezależnie od naszej woli zawsze, gdy przez odbyt próbuje się coś przecisnąć w kierunku przeciwnym do tradycyjnego. Niejednokrotnie to właśnie ten zwieracz nie pozwala na kolejny krok ku rozkoszy.

Jak wybrać lubrykant do seksu analnego?

Lubrykant analny zwyczajowo produkowany jest na bazie silikonu. Od zwyczajnego silikonowego lubrykantu odróżnia go jednak obecność substancji, która powoduje rozluźnienie mięśni. Taki zabieg pozwala na wprowadzenie członka czy zabawki erotycznej z większą łatwością i nie powoduje bólu. Proszę jednak pamiętać, że przy korzystaniu z zabawek silikonowych należy wybrać lubrykant analny, który nie zawiera silikonu. W przeciwnym razie zabawka może ulec zniszczeniu, a seks analny zakończy katastrofa – nawet pomimo użycia lubrykantu do miłości greckiej.
Wybór lubrykantu do seksu analnego nie należy do trudnych – wystarczy zastosować się do powyższych sugestii. Nadmienić tu jednak trzeba, że dostępne w tym sklepie internetowym produkty należą do sprawdzonych i bezpiecznych akcesoriów, a ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.

Przeciwwskazania do korzystania z lubrykantu

Niezwykle rzadko zdarza się, by istniały jakieś przeciwwskazania do stosowania lubrykantu analnego. Jego skład należy do bezpiecznych, warto jednak zawsze zwrócić uwagę na skład preparatu i upewnić się, czy nie znajduje się tam składnik uczulający daną osobę. Środek zwiotczający mięśnie czy przeciwbólowy zawarty w lubrykancie nie ma zbyt wysokiego stężenia, jednakże osobom wrażliwym na te składniki może sprawić pewien problem. Dłuższa niż przeciwwskazania do stosowania lubrykantu analnego, jest lista sugerująca przeciwwskazania do seksu analnego w ogóle.
Nie zostanie tu skompletowana pełna lista powyższych, jednak ponad wszystko zaznaczyć trzeba, iż korzystanie z lubrykantu do seksu analnego nie może odbyć się bez wspólnego porozumienia obojga partnerów. Korzystanie z lubrykantu nie daje stuprocentowej gwarancji, że seks analny nie zakończy się urazem, gdyż jest jedynie środkiem wspomagającym zbliżenie, a nie gwarantującym nie urazowość. Każdemu podjętemu działaniu, nawet po aplikacji lubrykantu, towarzyszyć musi rozwaga i delikatność.

Jaki lubrykant analny wybrać?

W ofercie sklepu dostępne są lubrykanty w formie żelu i maści. To, co je odróżnia to to, iż lubrykant opakowany jest w różnego typu butelki, tubki. Zwolennicy wygody mogą wybrać lubrykanty w opakowaniu z pompką, osoby, które potrzebują zabrać lubrykant ze sobą znajdą tu preparaty w niewielkich tubkach. Występują tu także lubrykanty analne w spreju czy w opakowaniu charakterystycznym dla kremu w okrągłym pudełku. Wybór marki i rodzaju aplikacji zależy od Was, najważniejsze to Wasze bezpieczeństwo i oczywiście niezapomniana zabawa!