WITAMY WIOSNĘ W YOUROBSESSION  -10% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 119zł
close

Kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla

Kulki gejszy lub kulki Kegla są używane od wieków do wzmacniania mięśni pochwy i dna miednicy. Mogą one zwiększyć wydajność i intensywność ćwiczeń mięśni Kegla. Z tego powodu wiele kobiet włączyło je do swojej rutyny dotyczącej zdrowia miednicy. Kulki te są jednak bardziej znane z potęgowania przyjemności seksualnych do tego stopnia, że są znane również jako: kulki Wenus, kuli jiggle, kulki miłości, kulki waginalne i kulki przyjemności. Dzięki książce “50 twarzy Greya” kulki gejszy mają znów swoje 5 minut, a coraz więcej kobiet zaczyna odkrywać ich wiele wspaniałych i intymnych zastosowań.

Kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla

Kulki gejszy lub kulki Kegla są używane od wieków do wzmacniania mięśni pochwy i dna miednicy. Mogą one zwiększyć wydajność i intensywność ćwiczeń mięśni Kegla. Z tego powodu wiele kobiet włączyło je do swojej rutyny dotyczącej zdrowia miednicy. Kulki te są jednak bardziej znane z potęgowania przyjemności seksualnych do tego stopnia, że są znane również jako: kulki Wenus, kuli jiggle, kulki miłości, kulki waginalne i kulki przyjemności. Dzięki książce “50 twarzy Greya” kulki gejszy mają znów swoje 5 minut, a coraz więcej kobiet zaczyna odkrywać ich wiele wspaniałych i intymnych zastosowań.

Jest 221 produktów.

Pokazano 1-24 z 221 pozycji

Zalety kulek gejszy

Wiele kobiet zaczyna używać kulek, aby poprawić swoje życie seksualne. Powód? Silniejsze mięśnie dna miednicy mogą prowadzić do bardziej intensywnego seksu, ponieważ część dna miednicy, mięśnie łonowo-guziczne, kurczą się podczas orgazmu. Chociaż lepszy seks jest z pewnością korzyścią, nie chodzi tylko o to, kulki gejszy mogą również pomóc w rekonwalescencji po ciąży (dzieci wywierają nacisk na dno miednicy, co osłabia te mięśnie), a zwłaszcza poprawiają kontrolę nad pęcherzem.

Kulki gejszy zyskują w ostatnich latach popularność jako przyrząd do ćwiczenia mięśni dna miednicy, zwanych także mięśniami Kegla. Można śmiało powiedzieć, że jest to raczej gadżet prozdrowotny niż erotyczny, jednak jego regularne stosowanie wyraźnie wpływa na poprawę życia seksualnego. 

Mają postać kulek o rozmaitych średnicach - można znaleźć gadżety o średnicach od około 2,5 do 4 cm, pojedynczych lub podwójnych, wykonanych z różnych materiałów. 

Należy je umieścić w pochwie w taki sposób, by sznureczek lub uchwyt wystawał na zewnątrz. Osoby bardziej wprawione mogą korzystać także z kulek bez sznurka, wypychanych na zewnątrz za pomocą mięśni pochwy.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wrażliwość podczas seksu waginalnego, kulki gejszy mogą pomóc Tobie i Twojemu partnerowi podgrzać atmosferę. Możesz włożyć je przed pójściem na randkę lub przed pierwszą rundą gry wstępnej. Im dłużej kulki będą w Tobie, tym bardziej będziesz podniecona, gdy nadejdzie czas na właściwą zabawę. Pamiętaj, aby wyciągnąć kulki przed zabawą z partnerem lub zabawką erotyczną.

Odpowiednio wytrenowane mięśnie dna miednicy pozwalają zarówno długo cieszyć się dobrym zdrowiem, jak i czerpać radość z seksu. Więcej informacji na temat ich doboru, użytkowania i przechowywania znajdziesz na naszym blogu.

Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla?

Mięśnie Kegla są podporą dla narządów wewnętrznych znajdujących się w miednicy - macicy, pochwy, odbytnicy czy pęcherza moczowego. Ich osłabienie może skutkować takimi problemami jak ich obniżenie, a nawet wypadanie oraz nietrzymanie moczu. 

Wzmacnianie mięśni za pomocą specjalnych ćwiczeń, kulek - a najlepiej ćwiczeń z kulkami - pozwoli uniknąć tych problemów. Dodatkowo można zaobserwować szybszy powrót do formy po porodzie, z mniejszym ryzykiem nadmiernego rozciągnięcia mięśni i pęknięcia krocza.

Ponadto ćwiczone mięśnie zapewniają lepsze podparcie dla płodu w czasie ciąży oraz lżejszy poród.

Zauważalnym na co dzień efektem stosowania kulek gejszy są silniejsze doznania seksualne. Na wskutek regularnych ćwiczeń wiele osób łatwiej osiąga orgazmy, jak również są one silniejsze.

Kulki kegla - dla kogo?

Dla każdego!

Przede wszystkim poleca się je kobietom w ciąży, lub planującym powiększenie rodziny. Ciąża stanowi duże obciążenie dla mięśni - rosnący płód ciągle je uciska i rozciąga, co może prowadzić do ich osłabienia. 

Wielu ginekologów oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych zwraca uwagę na konieczność stosowania ćwiczeń i kulek osobom z nadwagą, oraz otyłym (z bardzo podobnego powodu, co w przypadku ciąży), jak również prowadzącym siedzący tryb życia, których mięśnie na co dzień nie pracują w wystarczającym stopniu.

Mięśnie Kegla osłabia również częste dźwiganie ciężarów, przebyte operacje w obszarze układu moczowo-płciowego oraz niektóre problemy hormonalne. Naturalnie mięśnie stają się słabsze również z wiekiem. Czynniki te są również wskazaniem dla stosowania przyrządów i ćwiczeń wzmacniających.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy zaleca się jednak wszystkim osobom. Istnieją bowiem także specjalne gadżety stymulujące prostatę oraz wymuszające pracę mięśni dna miednicy, które umieszcza się w odbycie. Dobierając tego rodzaju przyrząd należy jedynie pamiętać, by spełniał on warunki niezbędne do bezpiecznej stymulacji analnej - przede wszystkim musi posiadać szeroką podstawę, która zapobiegnie wchłonięciu go przez silne mięśnie zwieraczy.

Rodzaje kulek gejszy

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z kulkami gejszy, czy jesteś doświadczona, wiesz już, że obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów kulek. Są wykonane w różnych rozmiarach, wzorach i z różnych materiałów, dzięki czemu masz naprawdę duży wybór. Niektóre kulki gejszy są lepsze dla początkujących użytkowniczek, podczas gdy inne są świetne dla tych z większym doświadczeniem. 

Kiedyś kulki gejszy były wykonane z litego metalu lub nawet szkła. Obecnie na rynku można spotkać kulki wykonane z silikonu lub innych rodzajów plastiku oraz różnych kamieni, w tym jadeitu, a nawet kwarcu różowego. Z reguły kulki stalowe mogą być nieco trudniejsze do utrzymania po włożeniu do środka, więc najlepiej sprawdzają się w przypadku bardziej doświadczonych użytkowniczek. Z drugiej strony plastik jest bardzo gładki, a także nie jest tak ciężki, jak stalowe kulki, więc zwykle najlepiej sprawdza się w przypadku kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kulkami. Kolejną różnicą, która wynika z użytego materiału, jest łatwość czyszczenia produktu. Chociaż czyszczenie kulek gejszy jest proste, kulki wykonane ze szkła lub stali są zwykle łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Jak dobrać kulki gejszy?

To pytanie pojawiające się w obliczu szerokiego wyboru tego rodzaju gadżetów na rynku. 

Najczęściej na początek (zwłaszcza po porodzie) poleca się kulki o większej średnicy - 3,5 do 3,8 cm. Może się ona jednak okazać za duża dla osób, które są bardzo młode, prowadzą aktywny tryb życia, lub u których wkładanie do pochwy większych przedmiotów powoduje dyskomfort. W takim przypadku warto wybrać mniejsze kulki - na przykład około 3-3,2 cm. Należy przy tym pamiętać, że istotniejszym od średnicy czynnikiem jest waga kulek. 

Początkującym zdecydowanie zaleca się mniejsze kulki, ważące do 60g. Niewyćwiczone mięśnie mogą zwyczajnie nie utrzymać cięższych kulek. Dlatego ich ciężar należy zwiększać stopniowo. Pomocne mogą się tu okazać zestawy kulek o różnych ciężarach, umożliwiające dopasowywanie ich do stopnia wyćwiczenia. 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kulkami gejszy, zacznij od lekkiego zestawu: plastikowego lub silikonowego. Chociaż niektóre zestawy zawierają trzy lub więcej kulek, dwie są standardem. Zawsze powinnaś zaczynać od dwóch i zwiększać lub zmniejszać tę liczbę, gdy lepiej zaznajomisz się z praktyką.

Gdy poczujesz się komfortowo, możesz przejść na wyższy poziom, zamieniając:

większe kulki na mniejsze

kulki z lżejszych materiałów, takich jak plastik lub silikon, na coś cięższego, na przykład metal lub szkło

zestawy składające się z kilku kulek, na pojedyncze kulki

Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z doborem kulek, warto skonsultować się z ginekologiem lub fizjoterapeutą.

Wibrujące kulki gejszy

To po prostu kulki gejszy, które mają w środku zainstalowane urządzenie wibrujące. Mimo że są małe i niepozorne, to dostarczają większych doznań, niż można się spodziewać, szczególnie te, które mają cztery lub nawet sześć różnych rodzajów wibracji. Opcja z pilotem pozwala na regulację prędkości tak, aby za każdym razem, uzyskać jak największą rozkosz. Cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród kobiet, które są długoletnimi użytkownikami kulek.

Pokrewne kulkom gejszy są różnego rodzaju wibrujące jajeczka. W odróżnieniu od tych pierwszych są przede wszystkim gadżetem erotycznym. Najczęściej sterowane są za pomocą pilota, i mogą występować w wersji bezprzewodowej, jak i z kablem. Jajeczka bezprzewodowe są świetnym gadżetem dla par - sterowane przez partnera lub partnerkę mogą podkręcić atmosferę podczas wspólnych wyjść i być ekscytującą grą wstępną. Są także świetnym dodatkiem do seksu oralnego lub masturbacji stymulującej łechtaczkę. Zwielokrotnienie bodźców zapewnia niezapomniane doznania.

Jak używać kulek gejszy

To, co będziesz robić z kulkami gejszy, zależy od tego, w jakim celu ich używasz. Jeśli chcesz wzmocnić dno miednicy, pomogą Ci specjalne ćwiczenia p. Jeśli chcesz eksperymentować, skupisz się mniej na ćwiczeniach, a bardziej na odkrywaniu swoich indywidualnych stref.

Ćwiczenie dna miednicy

Gdy już poczujesz się komfortowo, wykonując tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla, możesz rozważyć zakup kulek gejszy. Usprawnią one Twój trening, stanowiąc dodatkowe wyzwanie.

Przyjemność seksualna w pojedynkę

Kulki gejszy zazwyczaj nie są używane w taki sam sposób jak tradycyjne zabawki erotyczne. Chociaż poruszanie do środka i na zewnątrz pochwy jest jedną z opcji, może się okazać, że zostawienie ich w środku daje lepsze doznania.

Kulki wzmacniają odczucia podczas stymulacji łechtaczki czy odkrywania stref erogennych. Potrzebujesz pomysłów? Oto dwa sposoby wykorzystania kulek gejszy, aby zwiększyć przyjemność z zabawy solo:

Leżąc w łóżku, włóż kulki gejszy do pochwy i zacznij ściskać mięśnie miednicy. Kiedy będziesz bardziej pobudzona, zacznij dotykać swoje ciało.

Włóż kulki gejszy, a następnie chwyć za swój ulubiony wibrator. Ściskając kulki, pocieraj wibratorem łechtaczkę i okolice pochwy.