WITAMY WIOSNĘ W YOUROBSESSION  -10% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 119zł
close
Wibrator - jaki wybrać?

Wibrator - jaki wybrać?

  Sex-shop-YourObsession  

 (746)    (3)    0

Wbrew powszechnemu mniemaniu wibrator nie jest urządzeniem skonstruowanym w XXI wieku. Jego historia jest znacznie dłuższa, a czytanie o niej nierzadko wywołuje uśmiech na twarzy. Aby poznać przyczyny jego powstania, należy przenieść się do Epoki Wiktoriańskiej. W tym czasie nie istniało pojęcie kobiecego orgazmu. Za to istniała jednostka chorobowa o nazwie histeria. Zespół zaburzeń, które prowadziły do nadmiernej płaczliwości osłabienia i melancholijnego nastroju, lekarze zaczęli leczyć wibratorem. Od tego momentu urządzenie, które w cudowny sposób uleczyło tysiące Brytyjek, znalazło się pośród artykułów sprzętu domowego. Powstanie tych niewielkich urządzeń na zawsze odmieniło kobiecy świat, wprowadzając do niego przyjemność i niezależność.

Czym są wibratory dla kobiet?

Współczesne wibratory dla kobiet znacząco różnią się od swojego protoplasty. Mówiąc ogólniewibratoryto urządzenia wibrujące służące do masturbacji. Najczęściej wykorzystywane są przez kobiety, choć zmieniające się trendy wskazują, iż coraz częściej sięgają po nie również mężczyźni.

Najpopularniejsze modele dostępne na rynku zasilane są bateriami, lub czerpią energię bezpośrednio z sieci energetycznej. Tradycyjny wibrator kształtem przypomina męski członek. Niemniej jednak ogromną popularnością pośród użytkowniczek cieszą się urządzenia stylistycznie nawiązujące do kobiecości i w pełni dostosowane do ich budowy anatomicznej.

Każdy wibrator posiada niewielki silniczek, który wprawia go w ruch drgający. U jego podstawy znajduje się pokrętło, które pozwala na dostosowanie intensywności wibracji, do indywidualnych preferencji. Im drgania są większe, tym większą przyjemność odczuwalna jest przez użytkowniczkę.

W ostatnich latach pojawiły się wibratory posiadające dodatkowy silniczek, który wprawia urządzenie w ruch, naśladując tym samym ruchy męskiego członka.

Dobrze skonstruowany wibrator będzie stymulował konkretne punkty na ciele. Z tego względu przed ego zakupem warto rozważyć, co tak naprawdę sprawia nam przyjemność. Czy jest to drażnienie łechtaczki, czy uczucie wsuwania penisa do pochwy, a może drażnienie punktu G?

Rodzaje wibratorów dostępnych w sklepie

Klasyczne wibratory

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z zabawkami erotycznymi najczęściej wybierają wibratory klasyczne. Bez wątpienia jest to pierwszy i najlepszy krok, w celu poznania własnej seksualności. Wibratory klasyczne dzięki swoim opływowym kształtom, wyglądem zbliżone są do prawdziwego, męskiego członka. Wbudowany silniczek pozwala czerpać przyjemność przez kilka godzin. Za sprawą tego, wibrator można zabrać wszędzie i użyć w wybranej przez siebie chwili. Klasyczne wibratory pozwalają zarówno na głęboką penetrację, jak i delikatny masaż łechtaczki.

Wszystkie wibratory dostępne w sklepie wykonane są z najwyższej klasy materiałów, które są w pełni bezpieczne dla ciała. Silikony klasy medycznej są niezwykle miłe w dotyku i pozwalają na szybką dezynsekcje.

Mini wibratory

Pojawienie się mini wibratorów zrewolucjonizowało rynek. Kobiety od Ray pokochały te kompaktowe urządzenia, które można ukryć w każdej torebce. Te dyskretne masażery umożliwiają masturbację pochwową, jak i stymulowanie warg sromowych i łechtaczki.

Niewielki rozmiar urządzenia przekłada się na jakość odczuwanych drgań, gdyż wibracje mają do pokonania krótszy odcinek drogi, przez co z większą mocą przenoszone są na wybrane partie ciała. Każdy mini wibrator jest wodoszczelny, dzięki czemu bez obaw można go używać w wannie, jak i umyć pod bieżącą wodą.

Dodatkowym atutem tych urządzeń są nieoczywiste kształty. W ofercie znajdują się zarówno wibratory w kształcie członka, zakładane na palec, które przeznaczone są do stymulowania łechtaczki oraz zewnętrznych narządów płciowych, posiadające kształt łodzi podwodnej czy szminki do ust.

Pulsatory

Pulsatory są jedna z odmian wibratorów. Choć posiadają podobny wygląd, różni je sposób pracy. tradycyjne wibratory pracują w trybie ciągłym. Pulsatory zaś pulsują. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego elektromagnesu. Wspomniane pulsacje przypominają ruch członka podczas erekcji.

Pulsatory możemy podzielić na klasyczne oraz przeznaczone do stymulacji punktu G. Te drugie można łatwo rozpoznać po charakterystycznie wygiętej główce.

Wibratory dla par

Sex to zabawa dla dwojga. Z tego względu stworzono zabawkę, która umożliwia czerpanie przyjemności w tym samym czasie przez parę. Takie urządzenia są większe od standardowych wibratorów, a ich specyfika pozwala sterowanie intensywnością wibracji niezależnie dla każdej z końcówek. Ich wymyślny kształt dodatkowo potęguje napięcie w oczekiwaniu na użycie. Ich użycie wymaga od partnerów otwartości na przełamanie pewnego tabu. Wibratory dla par to maksimum zbliżenia.

Wibratory króliczki

Osoby, które od wibratorów oczekują czegoś więcej, powinny wypróbować króliczki. Ten rodzaj wibratorów umożliwia czerpanie przyjemności ze stymulacji nie tylko pochwy i łechtaczki. po ich kształcie z łatwością można domyślić się, o które partie ciała chodzi. Wibratory pochwowe z końcówką do stymulacji pochwy, czy stymulacji analnej, to tylko niektóre z nich. W najnowszych wersjach króliczków, posiadacz urządzenia może oddzielnie zaprogramować końcówkę do stymulacji pochwy i tę do stymulacji łechtaczki. Rozwiązanie to stanowi gwarancję doskonałej zabawy i daje możliwość poznania własnej seksualności.

Wibratory punktu G

Mistyczny punkt G przestaje być legendą. Teraz każda kobieta może osiągnąć orgazm, dzięki jego odpowiedniej stymulacji. Decydując się na zabawę z partnerem pomagamy mu odkryć, jaki rodzaj pieszczot rozpala nasze ciało.

Górna część tego rodzaju wibratorów została wygięta w charakterystyczny sposób, który odpowiada budowie kobiecego ciała.

Wibratory realistyczne

Wibratory realistyczne swoim wyglądem najlepiej odtwarzają wygląd męskiego członka. Za sprawą tego nierzadko nazywane są wibratorami anatomicznymi. Wysokiej klasy wibratory anatomiczne wiernie odwzorowują najmniejsze detale anatomiczne członka. Są nimi: żyły, przetłocznia, fałdy skórne, żołądź, napletek. Ogromny wybór wibratorów umożliwia ich dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkowników.

Co ma znaczenie przy wyborze wibratora?

Decydując się na zakup wibratora warto zastanowić się, którą część ciała chcemy pobudzić. Większość kobiet uwielbia doznawać orgazmu łechtaczkowego, co nie oznacza, iż doznawanie orgazmu pochwowego nie jest ważne. Równie ważna jest charakterystyka urządzenia. Zwróćmy uwagę na to z jakiego materiału jest wykonane. Najlepiej, aby były wykonane z materiału, który nie uczula i pozwala na szybką dezynsekcję. Jednym z takich materiałów jest silikon medyczny, który ponadto jest niezwykle przyjemny w dotyku. Zawsze pytajmy o to, jak ciche jest urządzenie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku zabrania wibratora w podróż, bądź współdzielenia mieszkania z innymi osobami. Ponadto głośny dźwięk wydawany przez urządzenie, może utrudnić osiągniecie stanu upojenia. Sprawdźmy, jak długo działa urządzenie, oraz w jaki sposób je ładować. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się urządzenia ładowane przez USB, a także takie, których ustawieniami można sterować poprzez aplikację w telefonie. Zawsze pytajmy, w jaki sposób czyścić urządzenie, a także jakich lubrykantów można przy nich używać.

Prawidłowe nawilżenie przepisem na sukces

Wibratory wykonane są z niezwykle przyjemnych w dotyku materiałów, które wymagają specjalnego traktowania. Myśląc o wibratorze zawsze należy zakupić odpowiedni lubryka nt, który pozwoli na płynne wprowadzenie urządzenia do pochwy. Najlepsze okazują się lubrykanty na bazie wody, gdyż w największym stopniu przypominają to, co charakteryzuje naturalny, uwalniany przez ciało śluz. Lubrykanty na bazie wody nie podrażniają delikatnej skóry, a także nie wpływają na stan urządzenia.

Higiena i przechowywanie wibratorów

Odpowiednio czyszczony, a także przechowywany wibrator może nam służyć latami. Każde urządzenia należy czyścić przed, a także po jego użyciu. Istnieją dwa sposoby, które umożliwiają zachować wibrator w czystości. Pierwsza z nich nakazuje myć urządzenie w ciepłej wodzie z mydłem, spłukując ją i susząc masażer czystym ręcznikiem. Drugim sposobem jest rozpylenie na jego powierzchni specjalistycznego środka do czyszczenia zabawek erotycznych. Środek następnie należy spłukać i wytrzeć urządzenie. Większość dostępnych środków posiada w składzie środki przeciwbakteryjne oraz konserwujące wibrator.

W przechowywaniu wibratorów niezwykle ważne jest, aby nikt poza nami nie miał do nich dostępu, gdyż może to skutkować licznymi infekcjami, a także uszkodzeniem wibratora. Najlepiej przechowywać je w ciemnym i chłodnym miejscu. Mamy wówczas pewność, iż delikatny materiał, z którego zostały wykonane nie ulegnie zniszczeniu. Nie zaleca się również przechowywania ich w łazience, gdyż woda znajdująca się w powietrzu może doprowadzić się do rozmnażania na jego powierzchni baterii. Specjaliści zalecają, aby każdy wibrator przechowywany był osobno. Argumentują to tym, iż niektóre materiały, z których je wykonano mogą wchodzić ze sobą w reakcje. Z tego względu najlepiej zachować oryginalne opakowanie, w którym znajdowało się przed zakupem.

Z każdym rokiem kobiety stają się coraz bardziej świadome swojego ciała. Pragną nie tylko dawać przyjemność partnerowi, ale także ją odczuwać. Nie dotyczy to wyłącznie zbliżeń w łóżku, ale i samozaspokojenia. Wibratory są doskonałym rozwiązaniem wszystkich kobiecych problemów. Ich szeroki wybór sprawia, iż każda kobieta może wybrać nie tylko jego odpowiedni rozmiar, ale i partie ciała, którą chce stymulować. Zakup wysokiej klasy wibratora pozwala cieszyć się przyjemnością nie tylko w domowym zaciszu, ale i podróży. Niewielkich rozmiarów urządzenie z łatwością można zmieścić w torebce, dzięki czemu z łatwością można go wykorzystać w przerwie między stresującymi spotkaniami biznesowymi. Wibratory dały kobietom wolność. Stały się narzędziem do poznawania własnej seksualności, dzięki czemu znacząco wpłynęły na ich postrzeganie siebie i ich roli w związku.

 (746)    (3)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz