Zostaw swoją wiadomość


Czat dostępny jest w godzinach 9:00 do 20:00 od Poniedziałku do Soboty. Wyślij nam swoją wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą wkrótce w godzinach pracy.

Zostaw swoją wiadomość

NOWOROCZNE PROMOCJE -7% na cały asortyment

close
Jak czyścić i jak przechowywać zabawki erotyczne?

Jak czyścić i jak przechowywać zabawki erotyczne?

 (410)    (5)    0

Gadżety erotyczne są ważnym elementem życia intymnego wielu ludzi. Rozbudzają wyobraźnię, pozwalają lepiej poznać swoje ciało i pragnienia, a także pomagają uzyskać większą przyjemność seksualną. Wibratory, dildo, korki analne, masażery, kulki gejszy, pompki do penisa, ringi stymulujące. Nazwy i rodzaje sex zabawek można wymieniać bez końca. Jest jednak pewna ważna sprawa, której należy się przyjrzeć z bliska. A mianowicie jak czyścić oraz jak przechowywać swoje zabawki? Kwestia higieny jest niesamowicie istotna dla bezpiecznego korzystania z gadżetów. Przedmioty te mając kontakt z intymnymi częściami ciała, po każdym użyciu powinny zostać starannie wyczyszczone i zdezynfekowane. Pozostawienie na nich resztek płynów i śluzu sprawia, że na ich powierzchni mogą się zacząć namnażać groźne bakterie i zarazki. Jak zatem należy czyścić gadżety erotyczne?

To, co bezpieczne dla skóry, bezpieczne i dla sex zabawek

Najłatwiejsza i najskuteczniejsza metoda na czyszczenie gadżetów erotycznych to użycie delikatnego mydła i letniej wody. Czyż nie w ten sam sposób myjemy swoje ciało? To, co jest bezpieczne dla naszej skóry, jest również bezpieczne dla gadżetów erotycznych. Przedmioty te są najczęściej wykonane z kilku rodzajów tworzywa sztucznego: twardego ABS, miękkiego silikonu medycznego, akrylu, a czasami również ze stali. Powierzchnia gadżetów erotycznych celowo jest gładka, a nie chropowata, gdyż zdecydowanie ułatwia to dokładne mycie i dezynfekcję. 

Jak myć gadżety erotyczne?

Stosuj delikatne mydło w płynie i letnią wodę, dla uzyskania lepszych efektów możesz użyć mydła antybakteryjnego lub płynu do higieny intymnej,

W sprzedaży są również gotowe preparaty – płyny dezynfekujące do gadżetów erotycznych. Mają bezpieczny i sprawdzony skład i sprzedawane są w wygodnej postaci atomizera lub w sprayu.

W jaki sposób nie czyścić gadżetów erotycznych?

Warto również wspomnieć o tym, jakich praktyk nie należy stosować, kiedy chcemy umyć nasze sex zabawki.

Nie stosuj szczotek i innych ostrych przedmiotów, mogących zarysować zewnętrzną powierzchnię gadżetów. W szczelinach będą rozmnażać się bakterie, a ostre krawędzie mogą skaleczyć delikatne części narządów intymnych.

Nie myj gadżetów w zmywarce. Działanie wysokiej temperatury i chemii czyszczącej może doprowadzić do zniszczenia zabawki lub uszkodzenia zasilania.

Elektryczne wibratory i masażery są najczęściej wodoodporne. Zanim jednak zanurzysz je w wodzie, upewnij się, że na pewno tak jest. Na opakowaniu producent powinien umieścić informację czy zabawkę można myć pod bieżącą wodą. Jeśli nie, do czyszczenia możesz użyć jednorazowych chusteczek nawilżanych do higieny intymnej.

Przechowywanie gadżetów erotycznych

Kiedy nasze sex zabawki są już wyczyszczone i suche, nie pozostaje nic innego jak tylko je schować do następnego użycia. Miejsce ich przechowywania nie powinno być przypadkowe. Gadżety to akcesoria bardzo intymne, naturalne zatem jest, że nie pozostawiamy ich widocznymi dla innych osób.

W jakich miejscach powinny być przechowywane gadżety erotyczne?

W miejscach ciemnych – długotrwałe wystawienie na promienie słoneczne i UV może prowadzić do uszkodzenia tworzyw sztucznych, np. silikonu medycznego. Staje się on wówczas twardy, może się kruszyć i zmieniać kolor.

W miejscach suchych – duża zawartość wilgoci obecna w powietrzu może negatywnie wpływać na elektronikę sterującą pracą wibratorów i masażerów. Gadżety tego typu najlepiej przechowywać w szczelnie zamykanych pojemnikach, np. plastikowych.

W miejscach niedostępnych dla zwierząt – może to wydawać się śmieszne, ale pozostawienie wibratora w zasięgu pyska psa lub kota nie jest dobrym pomysłem. Ciekawe zwierze może potraktować nasz przyrząd jako kość lub inną zabawkę do gryzienia.

W miejscach, z których nie spadną – wartość niektórych gadżetów erotycznych może być naprawdę wysoka. Przykładem są np. markowe wibratory czy masażery. Ich upadek z większej wysokości może skutkować zniszczeniem. Jest to również groźne np. dla szklanych dildo. Mimo tego, że szkło użyte do ich produkcji jest tzw. szkłem bezpiecznym, to w wyniku upadku mogą pojawić się mikro pęknięcia lub odpryski na powierzchni. Taki gadżet nie nadaje się już do ponownego użytku.

W miejscach czystych – szuflada, pudełko lub szafka, w której będziemy przechowywać sex zabawki powinny być regularnie sprzątane. Czyszczone z kurzu i innych zanieczyszczeń, które mogą mieć kontakt z gadżetami. Powinny to również być miejsca poza zasięgiem ciekawych świata dzieci i dorosłych.

Naszym zdaniem najlepsze miejsca do przechowywania gadżetów erotycznych to zamykana na klucz szuflada, szafka, sejf lub skrzynka z możliwością założenia kłódki. Problem z przechowywaniem gadżetów w miejscach trudno dostępnych, wydaje się być nieco mniejszy w przypadku osób mieszkających samotnie lub z partnerem. Jednak i w tym przypadku należy zachować pewną ostrożność i powściągliwość. Pozostawianie gadżetów „gdzie popadnie”, może być bardzo kłopotliwe podczas niezapowiedzianej wizyty rodziców lub znajomych.

 (410)    (5)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz