WITAMY WIOSNĘ W YOUROBSESSION  -10% na cały asortyment sklepu + darmowa wysyłka już od 119zł
close
BDSM - jak zacząć? I jakie akcesoria erotyczne stosować?

BDSM - jak zacząć? I jakie akcesoria erotyczne stosować?

  Sex-shop-YourObsession  

 (642)    (2)    0

Akcesoria erotyczne dla zaawansowanych

Zastanawiając się nad tym, czy można być zaawansowanym w sprawach seksualnych, albo amatorem, można chyba dojść do wniosku, że tak. Nie oznacza to jednak, tego że jeśli ktoś ma doświadczenie wielu lat związku i stale współżyje, że to osoba mocno zaawansowana. Zwłaszcza jeśli nie urozmaica się wspólnych zabaw erotycznych, a jedynie zaspokaja zapotrzebowanie na seks. Okazuje się, jednak że istniej taki rodzaj aktywności seksualnej, który określany jest mianem BDSM. To nieco bardziej skomplikowane relacje erotyczne, ale warto także wiedzieć, że nie muszą one znajdować się w "menu" każdej pary, gdyż nie wszyscy decydują się i godzą się na tego rodzaju zachowania podczas wspólnie spędzanych nocy.

Czym jest BDSM?

Określenie to pochodzi od dwóch słów z języka angielskiego, to znaczy "związanie" i "dyscyplina". A ma to związek z sadyzmem i masochizmem. Nie chodzi tu jednak o zadawanie bólu po to, aby jedna ze stron, zwana uległą była w jakiś sposób krzywdzona, czy torturowana, ale raczej w przypadku zabaw erotycznych, ma to wzbogacać doznania. Tego rodzaju działania powinny się więc odbywać za obopólną zgodą, po wielu głębokich rozmowach, a także w granicach, które obie strony sobie wyznaczyły.

Co oznacza dominacja?

Oznacza to tyle, że jeden z partnerów jest osobą, która nadaje rytm całej zabawie, jest także tą stroną "władczą", dominującą, a także to on lub ona decydują o tym, co jak i kiedy zostanie zrobione. W przypadku zastosowania gadżetów, warto także wiedzieć wcześniej, ustalając z partnerem, jakich ich rodzajów wolno używać, a jakie są zupełnie zabronione, ze względów jego granic. Od czasu do czasu, albo przy kolejnym razie, warto się zamieniać rolami, tak aby także druga strona, mogła poczuć się tą dominująca, a nie ciągle tylko być zdominowaną. Przyroda tak to zorganizowała, że zazwyczaj dominującym jest mężczyzna, a to za sprawą hormonu zwanego testosteronem. Jednak także kobieta, mimo swojej delikatności, ma ochotę czasem pokazać tak zwany "pazur", czyli być stroną dominująca, a nawet inicjującą zbliżenia seksualne, a także mieć ochotę podporządkować sobie partnera na tyle, aby to on jej uległ i był względnie posłuszny.

Co oznacza bycie uległym?

Bycie uległym oznacza nic innego, jak poddawanie się planom i działaniom partnera dominującego. To może być ona, albo on, w zależności od ustaleń, a jak wiadomo, co jakiś czas dobrze jest zmienić rolę, tak aby partner, będący dotychczas dominujący, stał się także w czasie kolejnej zabawy erotycznej, tym uległym. Tego rodzaju zabawki, takie jak kajdanki, linki, czy maski i inne zastawy na przykład do krępowania, mają na celu wzmożenie bodźców erotycznych, tak aby odczucia były nieco większe, a także odbierane na nieco innym poziomie. Pewnego typu zachowania, a także pozbycie się możliwości korzystania z niektórych zmysłów, sprawiają, że cieszenie się pieszczotami, stać się może bardziej dogłębnym, gdyż zastosowanie pewnego rodzaju ograniczeń, sprawia, że są one przeżywane nieco mocniej, silniej, a także w innym wymiarze. To wszystko dużo bardziej pobudzać może fantazje, a także sprawiać więcej radości, pozwolić poczuć coś zupełnie nowego, a także dużo bardziej pełną i intensywniejszą satysfakcję. Warto także wiedzieć, że pozbawienie drugiej strony zmysłu wzroku, przez zawiązanie jej oczu, powoduje, że wyostrzają się pozostałe zmysły, takie jak na przykład zmysł dotyku oraz węchu, czy na przykład pojawiać się może coś z rodzaju większej niepewności, albo tajemniczości.

Akcesoria BDSM

Są to specjalne zestawy, takie dość nietypowe, mające na celu urozmaicenie zabaw erotycznych pomiędzy partnerami. Wśród nich znaleźć można różnego rodzaju kajdanki, służące do krępowania rąk, albo na przykład zabawy w policjanta i złodzieja. Ale także bicze, pejcze, które z kolei mogą przydać się do zabaw w tresowanie dzikich zwierząt, albo domowych pupilów. Z czasem wszystko to może wydawać się dość interesujące, a obszary stymulowania erotycznego, a także powodowanie, że orgazmy staną się silniejsze, czy na przykład będą trwały nieco dłużej, może zostać spowodowane nie tylko samym praktykowaniem różnych zachowań, a także traktowaniem seksu, jako sposobu na dość regularne wyrażanie własnych emocji oraz swoistego dobrej jakości masażu, połączonego ze spełnieniem oraz poczuciem przynajmniej tymczasowego zadowolenia, jakie pojawia się tuż po udanym współżyciu.

Kajdanki BDSM

To taki typ akcesoriów erotycznych, który wzbudzać może nie tylko dużo sympatii, ale także od czasu do czasu nawet odrobinę śmiechu, kiedy ktoś faktycznie skorzysta z takich nieco nietypowych, w kolorze intensywnego różu, a co więcej o włochatej strukturze, na przykład do zatrzymania swojego kumpla, czy koleżanki na nieco dłużej, aby móc wspólnie spędzić więcej czasu razem. Okazać się może, że to nie tylko gadżet erotyczny, ale także często dający upust fantazji element dobrej zabawy o lekkim zabarwieniu erotycznym.

Bicze, pejcze BDSM

Stosowanie przemocy nie jest wskazane, zwłaszcza w łóżku, w czasie uprawiania seksu. No chyba, że to nie dzieje się naprawdę, ale stanowi coś w rodzaju zaplanowanej scenerii dla zwiększenia doznań, a także wywołuje nieco większe odczucia fizyczne. Bicze tego rodzaju są wykonane w taki sposób, aby ich używanie nie mogło spowodować zbyt wielkiego bólu, a stosowanie ich sprawiało więcej frajdy, niż stanowiło atak, na czyjąś godność, albo bezpieczeństwo. Tego rodzaju akcesoria przydają się zwłaszcza w czasie zabaw erotycznych, kiedy jeden z partnerów wciela się w zwierze, trudne do okiełznania, a drugi stara się go poskromić.

Lateksowa i skórzana bielizna erotyczna

Któż nie słyszał o kobiecie kocie, czyli postaci z horroru, o takim właśnie tytule, która zmieniała się w drapieżnego kota, a czasem okazywało się, że jest to jednak delikatna i piękna kobieta, niemogąca nikomu zrobić krzywdy. Dodatkowo jak wiadomo, skórzane przedmioty, a także imitujące je winylowe wdzianka, sprawiają że nasze damskie ciało wygląda jeszcze bardziej ponętnie, tymczasem sam strój, stanowi coś w rodzaju kombinezonu, a jak wiadomo te także wpływają na erotyczne doznania i nieco wzbogacają fantazje. Podobnie też na odwrót, mężczyzna ubrany w skórzane wdzianko, także może wydawać się nieco bardziej seksownym typem macho, zwłaszcza jeśli ów strój lekko go onieśmiela, a on sam nie przywyknął do noszenia niektórych, obcisłych wdzianek, czy na przykład uprzęży, kiedy ona postanowi przejąć rolę osoby dominującej.

Maski BDSM

Dodają nieco tajemniczości, ale dodatkowo za ich sprawą można nie tylko wcielać się w różne role, na przykład postacie, które one przedstawiają, ale również dzięki ich zastosowaniu, poczuć się zupełnie kimś innym, co nie jest zawsze możliwe w pełni, bez założenia odpowiedniej dla siebie maski. Maska, to coś w rodzaju przebrania, ale także element dający nieco zasłonić się, a także ukryć, a jednocześnie spełnić swoje, najdziksze żądze. Z pewnością taki gadżet przyda się niejednej parze, marzące o urozmaiceniu wspólnego rozkoszowania się seksem i na długo trafi do szuflady pełnej gadżetów erotycznych.

Linki do krępowania BDSM

To specjalnej jakości linki o efektownym splocie, a także w kolorze czerwonym, z powodu tego, że ten kolor niezwykle pobudza w czasie aktu seksualnego. Stosując oryginalne linki tego rodzaju, podobnie jak w filmie: "50 twarzy Greay'a" warto jest mieć świadomość, że zawsze w czasie zabaw erotycznych najistotniejsze jest porozumienie partnerów, odnośnie tego co jest dopuszczalne, a co stanowić może granice, których przekraczać nie powinno się. Krępowanie, może kojarzyć się z przemocą, a także brutalnością, ale nie musi takim być, jeśli partnerzy seksualni są nastawieni na pewnego rodzaju inspiracje, a także dodatkowe doznania czuciowe oraz eksperymenty. Wówczas wszystko jest w porządku, a sama linka może spowodować, że ograniczona nią osoba, nie jest w stanie dotknąć partnera, mimo usilnego starania. Dla zachowania równowagi, a także sprawienia sobie obopólnej przyjemności, warto wypróbować tę technikę na zmianę, to znaczy, raz ona jest skrępowana, raz on.

Zestawy do krępowania BDSM

Każdy zestaw do krępowania powinien zawierać coś w rodzaju kajdanek, albo wspomnianej już linki. Dodatkowo przydatne będą akcesoria, takie jak pióra do łaskotania, a także pejcze, packi i inne, podobne akcesoria. Bardzo często w takim zestawie, może się znajdować także maska na oczy, albo knebel. Istnieją różne jego rodzaje i kolory, niektóre modele mają dodatkowe udogodnienia, inne przypominają coś w rodzaju prawdziwego knebla. Modele są różne, można powiedzieć że jest w czym wybierać, a jeśli chodzi o dobór odpowiedniego, to tak jak w czasie rozmów o planowanych "igraszkach", tego rodzaju zakupów, powinno się dokonywać wspólnie, tak aby możliwe było wspólne ustalenie, tego co się każdej ze stron podoba.

Niegrzeczne zabawy, czyli o filmie "50 twarzy Greya"

Życie erotyczne stanowi dla każdego z nas pewną, dość osobistą strefę, do której z czasem konieczne jest dopuszczenie innej osoby, seksualnego partnera. Z czasem kiedy relacja związuje się mocniej, dochodzą do tego większe potrzeby erotyczne, a także pojawiać się może chęć eksperymentowania, a dodatkowo wystawiania partnera na pewnego rodzaju próby. W filmie "50 twarzy Greya" da się to zauważyć, że z jednej strony nowo poznani kochankowie, prowadzą coś w rodzaju erotycznej gry, ale także posiadają z góry, jasno wyznaczone role życiowe. Ona ma być tą "uległą", a on "dominującym", czyli panem. Z czasem jednak z powodu oporów jej, przed podpisaniem umowy, można także zauważyć, że jednak te role ulegają zmianie, kiedy pojawia się między nimi coś w rodzaju "prawdziwego uczucia". Wówczas on nieugięty dotychczas idzie na ustępstwa, a tym samym ulega jej, sprawiając jej tym samym radość. W filmie można zauważyć także akcesoria, jakich używają kochankowie, stosujący w swojej "Ars amandi", czyli sztuce kochania, tak zwane akcesoria do BDSM. Wśród nich można znaleźć czerwoną linkę, a także skórzane okowy, albo ciekawie wyglądające klepki, których delikatne stosowanie nie powoduje bólu, ale dodatkowy masaż i pobudzenie, klepanych nimi fragmentów ciała, ale także wzmaga ogólne pożądanie obu partnerów.

Granice i zasady w BDSM

Dobrze, aby przed rozpoczęciem ulepszania własnego życia erotycznego, możliwe jak najdokładniej wyznaczyć sobie nawzajem pewnego rodzaju zasady, a także granice, których przekroczenie jest niemożliwe. Chodzi o to, żeby żaden z partnerów, nie poczuł się w jakiś sposób wykorzystywany, albo co gorsza poniżony. Biorąc pod uwagę specyfikę takiego działania, jakie wpisane jest w BDSM, to ma być dobra zabawa i coś na kształt większej rozkoszy, a nie robienie sobie krzywdy, zwłaszcza w tak intymnej sferze, jaką jest seksualność. Dodatkowo warto wiedzieć, że niektóre z technik, mimo że akceptowane przez obu partnerów, mogą być niebezpieczne z samej, swojej natury. Chodzi tu między innymi, o podwieszanie na linach. Daje ono pewnego rodzaju swobodę, gdyż ciało zdaje się być jakby unoszone w powietrzu. Może to sprawiać dodatkową rozkosz, ale w czasie erotycznych zabaw, można się zatracić, a kiedy następuje jakiś dyskomfort, to łatwo go od razu nie zauważyć. Dzieje się tak z powodu pewnego rodzaju euforii, która opóźniać może nieco zwyczajne reakcje. W przypadku kiedy coś pójdzie nie tak, albo osoba zawiśnie na lince, może dojść do uszkodzeń ciała, a nawet, jak mówią statystyki, do śmierci, ot chociażby przez zawieszenie. To dość drastyczne skutki, ale warto wiedzieć, że wszystko jest dla ludzi, jednak w wypadku podwieszania na linach powinno się działać nieco bardziej ostrożnie. Podobnie rzecz się ma ze stosowaniem wszelkiego rodzaju kajdanek i uchwytów. Zawsze warto mieć na uwadze to, że zdarzają się różne sytuacje, w których użycie rąk może być konieczne, na przykład w celu ratowania sobie życia, albo uwolnienia się od czegoś, co niepotrzebnie i niekoniecznie w celach rozrywkowych ciśnie w kostkę itp. Poradniki wskazują, że zdrowy rozsądek, a przede wszystkim wyczulenie na reakcje wzajemne partnerów, są przy BDSM niezbędne, w celu nie tylko samego przeżywania rozkoszy, ale także w ewentualnej możliwości rozpoznawania ewentualnego zagrożenia.

 (642)    (2)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz