Masturbatory - czyli zrób to sam

Masturbatory - czyli zrób to sam

  Sex-shop-YourObsession  

 (167)    (2)    0

Czym jest masturbacja i jak wpływa na człowieka?

Masturbacja, to nic innego, jak zaspokojenie seksualne samego siebie. Chodzi w tym o tak zwany auto seksualizm. Takie działanie, ma za zadanie sprawienie sobie przyjemności, ale także w dużej mierze rozładować potrzebę zaspokojenia seksualnego, które z jakiegoś powodu nie jest możliwe w naturalny sposób przez seks partnerski. Chociaż nie wszyscy zgadzają się z taką opinią, to także sama masturbacja jest naturalną metodą zaspokajania popędu seksualnego i nie musi stanowić jedynej formy rozładowywania energii seksualnej, ale także być dodatkowym sposobem na dodatkowe doznania i możliwość pozbycia się niedoborów wynikających z dość dużego libido. Chodzi o to, że masturbują się nie tylko nastolatki, czy osoby dorosłe nie mające partnerów seksualnych, ale także osoby będące już w związku. Powodów masturbacji może być wiele, niektóre z nich mające podłoże psychiczne, a inne czysto fizjologiczne, albo stanowić coś w rodzaju czerpania przyjemności z tego rodzaju eksperymentów.

Wpływ masturbacji na człowieka

Samodzielne zaspokajanie własnych potrzeb erotycznych, może mieć kilka wpływów na człowieka, niektóre z nich są korzystne, a inne nie. Takie korzystne, to na przykład możliwość normalnego funkcjonowania, nawet przy bardzo dużym napięciu seksualnym i braku partnera, gdyż daje ona możliwość na pozbycie się nagromadzonych braków. Osoby, które nie są zaspokajanie w ogóle seksualnie, albo nie mają partnerów, mogą być bardzo drażliwe dla reszty otoczenia. Z czasem mogą nawet popaść w usilne dążenie do kontaktów seksualne na wszelkie sposoby i przez to stać się dość natarczywymi dla wszystkich wokół. O ile chodzi o zaloty, to do pewnego stopnia jest to normalne zachowanie, to w przypadku egoistycznej żądzy i chęci rozładowania własnego i tylko własnego napięcia seksualnego bez względu na okoliczności, to może nie być dobre rozwiązanie, a już na pewno lepszym i doraźnym okazać się może właśnie masturbacja.

Nieco gorszy wpływ

Fachowcy od tematu, jakim jest seksualność człowieka, wyraźnie podkreślają i są zgodni w temacie masturbacji, że dla dorosłego człowieka, który już miał jakieś kontakty seksualne, masturbacja może być skuteczną formą rozładowywania energii seksualnej, albo formą urozmaicenia własnego życia erotycznego. Nie jest ona korzystna w wieku nastu lat, ale może się pojawiać z powodu ciekawości młodzieży, a także pojawiających się u nich potrzeb seksualnych w wieku dojrzewania. Tego rodzaju zachowanie u nastolatków, może jednak być przyczyną odcięcia się potem od poszukiwania partnera, albo partnerki. To jednak dość skrajne przypadki, a czasem jak się potem okazuje, takie samodzielne pobudzanie się sprzyja poznawaniu się i swojego ciała, zarówno u młodych mężczyzn, jak też i u młodych kobiet.

Odpowiedni nastrój

Podobnie, jak do aranżacji współżycia, także z dużym zaangażowaniem powinno się podchodzić do tematu masturbacji. To także pewna forma ekspresji erotycznej, a także w czasie jej trwania ma być miło, a nawet można się doprowadzić do orgazmu, czy kilku różnych. W przypadku posiadania partnera, to watro wcześniej dowiedzieć się, czy chce on lub ona w takim eksperymencie, czy działaniu uczestniczyć, albo zachować dla siebie, swoją osobistą tajemnicę tego rodzaju. Niektóre osoby lubią się masturbować, a inne nie. Poza tym są też tacy, którzy lubią patrzeć na inne masturbujące się osoby, a także ci, których to nie podnieca, ale bardziej sprawia, że sami czują się wówczas niepotrzebni.

Rodzaje masturbatorów

Jeśli chodzi o różnego rodzaju zabawki, mające za zadanie sprawianie przyjemności przez ich zastosowanie do masturbacji, to można je podzielić chociażby ze względu na rodzaj otworu, które one zawierają, albo w którym mają zostać umieszczone. Może to być na przykład sztuczna i wykonana z elastycznych materiałów pochwa, albo na przykład usta, w których można umieścić członka, czy nawet palec. Albo odbyt, który może być świetnym masturbatorem dla miłośników seksu analnego. Jak się okazuje, można także podzielić masturbatory na takie używane jednorazowo, albo wielokrotnego użytku. Tego rodzaju gadżety należy regularnie myć, a nawet stosować do ich czyszczenia preparatów bakteriobójczych. Kolejne, dość innowacyjne są także i cyber masturbatory, stosowane bez użycia rąk lub sterowane przez aplikacje na smartfona. Dzięki nowoczesnej technice, można osiągać wiele rodzajów przyjemności, a także różne jej rodzaje, od dość powierzchownej, po bardziej intensywną. Podobnie, jak w przypadku licznych ćwiczeń, może to stać się przyczyną dużo lepszego poprawienia jakości, własnego życia, a także poprawienia technik, związanych ze sprawnością seksualną.

Przyjemność i różne doznania

Seks to z założenia czynność, która ma dawać jak najwięcej przyjemności i satysfakcji. Różne fetysze, przedmioty erotyczne, pozycje seksualne, zabawy erotyczne mają na celu zapewnienie maksymalnej satysfakcji z seksu. Każdy człowiek jest inny i każdego pobudzają inne bodźce seksualne. Coś co podnieca jednego, dla drugiego może okazać się niesatysfakcjonujące. Najważniejsze jest, aby mieć odpowiedniego partnera do „zabaw” erotycznych, ponieważ to połowa sukcesu do udanego życia seksualnego. Trzeba dzielić się swoimi marzeniami erotycznymi, fetyszami czy ulubionymi pozycjami, tak aby każda strona miała swoje chwile przyjemności i chciała jak najczęściej wracać do tych doznań. Czasem ludzie wstydzą się swoich fetyszy czy fantazji erotycznych, ale ukrywanie ich i udawanie przyjemności do niczego dobrego nie doprowadzi. Seks ma być przyjemnością, odskocznią od problemów i sposobem na relaks, a w tym celu trzeba wykorzystać bodźce, które powodują największe podniecenie i dają największą satysfakcję podczas seksu.

Sztuczne narządy

Istnieje cała masa akcesoriów, wykonanych z kauczuku, albo innego rodzaju elastycznych materiałów, które mają za zadanie imitować ludzkie narządy płciowe. Chodzi o to, aby możliwe było zaspokojenie potrzeb seksualnych nie tylko w duecie z ukochaną osobą, ale także wtedy, kiedy jest ona niedostępna, albo daleko, a my sami mamy wówczas ochotę oddać się frywolnym zabawom erotycznym. Wśród takich narządów, można wyróżnić typy żeńskie i męskie, te mogą być jednak stosowane także zamiennie. W zależności od preferencji i właściwego dla siebie samego poziomu dopuszczalności niektórych rozwiązań. Chodzi także o to, aby możliwe było sprawienie sobie i drugiej osobie znacznie większych rewelacji, zarówno wtedy kiedy chcemy się angażować we wspólne współżycie, jak też i wtedy, gdy nie bardzo jesteśmy w formie. Może to być spowodowane na przykład przeziębieniem, a jak wiadomo w wielu przypadkach nic się wówczas nie chce, a nawet można odczuwać ogólne rozbicie. Co innego, jeśli partnerowi, albo partnerce uda się wówczas nas trochę rozgrzać, a ich dotyk sprawi, że dolegliwości zaczną nieco mniej dokuczać, wtedy delikatny seks, może okazać się dobrym rozwiązaniem, a nawet przyspieszyć powrót do pełni sił.

Dobre rozwiązanie dla samotnych

Sztuczne narządy, mogą także okazać się alternatywą dla osób samotnych, albo takich które są dość nieśmiałe. Okazuje się, że to dobre rozwiązanie, nie tylko po to, aby możliwe było zaspokajanie własnych potrzeb, a także możliwość powrotu do równowagi emocjonalnej, ale także może się ich użytkowanie przyczynić do rozwinięcia pewnego rodzaju technik, które z czasem mogą przydać się także w czasie późniejszych relacji w związkach z nowo poznanymi osobami. To trochę tak, jak regularne ćwiczenia, które mają za zadanie spowodować pojawienie się określonych umiejętności. Co prawda, tylko druga osoba może wyrażać swoje uczucia, odczucia, a także wskazywać poziomy zadowolenia, co może dać niejako pewnego rodzaju wskazówki, co do tego, czy dany rodzaj stymulacji okazuje się być tym pożądanym, czy raczej niezbyt przyjemną formą, albo czy miejsce docelowe, którego stymulacja jest bardziej lubiana i daje większe doznania, nie znajduje się tuż obok, tego którym aktualnie się zajmujemy. Z technicznego punktu widzenia, częste powtarzanie niektórych ćwiczeń, może się okazać bardzo przydatnym i praktycznym elementem własnego rozwoju. Okazuje się, że w przypadku osób nieśmiałych, także i intymne stosowanie takich gadżetów, może przy odpowiedniej zmianie podejścia, albo terapii psychologicznej, spowodować pewnego rodzaju przełamanie się i znacznie lepsze potem wykorzystanie zasobów, przy partnerskiej relacji.

Pochwa, usta, odbyt

Wśród licznych modeli masturbatorów, można wyróżnić kategorie w zależności od tego, jakie zadanie mają one spełniać. Istnieją dość liczne kolory, ale dominujące są takie cieliste, albo lekko różowe. Ten kolor, to pochodny czerwonego, a ten w sposób naturalny kojarzy się z seksualnością, albo przynajmniej z podnieceniem i potrzebą jego rozładowania. Akcesoria w kształcie pochwy, to takie, które mają za zadanie umożliwić penetrację członkowi, a także spowodować możliwość osiągnięcia pełnej satysfakcji. Materiał, z jakiego zostały wykonane tego rodzaju elementy, to dość elastyczny materiał, który ma możliwość dopasowywania się do ludzkiego ciała, w zależności od tego, w jaki sposób zostanie wykorzystany. Kolejny model, to usta, które jak wiadomo, mogą służyć nie tylko do całowania, ale także do nieco bardziej odważnych aktów seksualnych. Również i te, mogą posłużyć, jak dość oryginalny masturbator, który jest w stanie dostarczyć mężczyznom dużej przyjemności. Kolejnym elementem, może być masturbator kształtem przypominający odbyt. Przeznaczony dla miłośników seksu analnego, który bywa często stosowany także z innymi akcesoriami, aby potęgować doznania, podobnie jak w przypadku normalnego współżycia.

Jakie akcesoria wybrać do masturbatora? (lubrykanty)

Po pierwsze warto najpierw dowiedzieć się, co oznacza słowo lubrykant. To taki specyfik, który ma za zadanie sprawić, aby doznania erotyczne z użyciem wibratora, albo innego rodzaju gadżetów mogły być jeszcze bardziej intensywne, albo pozwalały na znacznie efektywniejsze wprowadzanie samego wibratora, albo w przypadku mężczyzn prącia do odpowiedniego urządzenia.

Żele, olejki, zapachy

Istnieje cała masa rzeczy które mogą stanowić fetysz dla kochanków. Dla jednych mogą to być pewnego rodzaju zabawki erotyczne, a dla innych dość intensywne zapachy. Wśród nich znaleźć można najróżniejsze opcje, są osoby które dobrze się czują wśród kwiatów, a także inne które zdecydowanie wolą zapachy wanilii, albo czegoś w rodzaju przypraw do ciasta. Istnieją także różnego typu żele, które mają za zadanie rozgrzewać, albo studzić w zależności od zapotrzebowania. Niektóre z nich służą do stymulacji łechtaczki, a inne do czyli typowo przeznaczone dla panów, które mogą mieć dość miły, intensywny zapach, a także sprawiać, że doznania zostaną nieco zwiększone z powodu tego, że taki żel będzie w stanie delikatnie pulsować na skórze i przez to, także sprawiać większe wrażenia w czasie pieszczot, albo seksu, ale także i po nim.

Żel opóźniający, ciekawy lubrykant

Znieczulenie się za pomocą żelu dla panów, to kwestia do tego, aby możliwe było sprawienie sobie i bliskiej osobie większej przyjemności. Taki rodzaj żelu nosi nazwę opóźniającego, gdyż jego zadaniem jest spowodować opóźnienie się wytrysku, a przez to także sprawić, aby możliwe było nieco dłuższe cieszenie się z radości, jaką daje wspólne przeżywanie rozkoszy cielesnych. Chodzi o to, że wielu panów cierpi z powodu dość szybkiego wytrysku, a to często bywa spowodowane tym, że nadmiernie podniecają się partnerką, a także nie są w stanie utrzymać możliwości dłuższego stosunku. Ten rodzaj żelu jest w stanie im w tym dopomóc, a dzieje się tak za sprawą tego, że dzięki niemu powstaje opóźnienie, mające na celu umożliwienie tego.

Frywolne igraszki

To coś dla par, mających już pewne doświadczenie, a nawet trochę znudzonych podobnymi zachowaniami. Takie znudzenie nie musi się jednak pojawić, a jeśli para jest naprawdę zakochana, to jest w stanie cieszyć się sobą za każdym razem od nowa. Z drugiej jednak strony, nawet pary z dość krótkim stażem, z czasem mówią, że kiedy pierwsza fascynacja opada, to pojawia się coś, co można nazwać rutyną, albo normalnym, szarym współżyciem. Bywa, że osoby znają już na tyle swoje reakcje seksualne, że zaczynają wiedzieć, kiedy druga osoba uśnie, albo przewróci się na drugi bok i zacznie chrapać. Wtedy właśnie z pomocą mogą przyjść takie akcesoria, jak różnego rodzaju zabawki erotyczne, wibratory, a nawet pomagające w samym akcie seksualnym, wspomniane już lubrykanty. Są one najczęściej pewnego rodzaju żelami, stworzonymi z wody, albo dość neutralnych składników, tak aby te nie mogły spowodować żadnego rodzaju alergii, czy innych reakcji niepożądanych. W dodatku, warto także mieć świadomość, że wszelkie akcesoria używane do poprawy jakości doznań erotycznych, to jest to, co powinno być regularnie myte i dezynfekowane, tak aby możliwe było ich ponowne użycie, no chyba że stanowią jednorazowy produkt.

Żele do masażu

To coś takiego, co sprawia, że seks jest jeszcze bardziej intensywny, a także daje większą radość i pozwala nieco dłużej się nim cieszyć. Takie żele mają właściwości pulsujące, które powodują znacznie intensywniejszą reakcję zarówno w czasie, jak też i po samym finale. Co ciekawe, większość z nich ma także dość sympatyczne zapachy, takie jak przypraw korzennych, czy innego rodzaju pięknie pachnące i zawierające olejki eteryczne. Można je sobie wzajemnie wcierać, a to ma za zadanie sprawić, aby sam masaż był jeszcze bardziej przyjemny.

Nawilżający środek o zapachu owoców

To kolejny już z serii lubrykantów, stworzonych na bazie wody, w dodatku o dość miłym zapachu, który ma nie tylko kojarzyć się z wonią ogrodu, ale także sprawić, że będzie ona dużo lepszej jakości. Skóra naszego ciała, ma przeważnie skłonność do bycia zbyt wysuszoną, a jak wiadomo sam masaż sprawić może, że nie tylko będzie ona generować dużo więcej ciepła, ale także wydzielać także więcej substancji nawilżających, a przez to poszczególne ruchy dłoni, będą w stanie sprawić, że doznania nieco się wzmocnią, a w dodatku jeśli chodzi o jakość i intensywność, stanie się ona dużo bardziej efektowna. Ładny zapach truskawek, to coś co zdecydowanie będzie w stanie poprawić samopoczucie, bo jak wiadomo owoce, zazwyczaj poprawiają nastrój, zwłaszcza jeśli są to truskawki, ten zapach zazwyczaj kojarzy się dość dobrze, podobnie jak czekolada, czy na przykład różany olejek, albo owoce cytrusowe, które z natury mają za zadanie poprawiać nastrój.

Aby nawilżyć prezerwatywę

Jeden z rodzajów lubrykantów, to taki na bazie wody, który ma za zadanie sprawić, aby możliwe było nawilżenie prezerwatywy, a ma to na celu spowodowanie, aby stosunek był bardziej przyjemny, zwłaszcza jeśli istnieje taki problem, jak zbyt niskie, naturalne nawilżenie pochwy. Stosować można także inne rodzaje środków, ale takie bardziej nowoczesne, są przede wszystkim dość bezpieczne, a żel na bazie wody, to coś co można z całą pewnością polecić. Dodatkowo są one często bez zapachowe, a także nie powodują, niekorzystnych reakcji, a dodatkowo sprawiają problemów z higieną, ale dodatkowo ją lekko wspomagają.

 (167)    (2)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz